Użytkownicy Allegro na celowniku cyberprzestępców

Uważaj na wiadomości od Allegro. Mogą one bowiem pochodzić od cyberprzestępców. Mamy właśnie do czynienia z kolejną kampanią wymierzoną w użytkowników najpopularniejszego w Polsce serwisu aukcyjnego.


Użytkownicy Allegro ponownie zaatakowani przez cyberprzestepców

Na skrzynki pocztowe użytkowników serwisu Allegro zaczęły trafiać e-maile, które mogą im przysporzyć sporo kłopotów (niektóre skrzynki blokowały je i wrzucały do spamu inne natomiast przepuszczały). Ich nadawcą nie jest bowiem serwis, lecz cyberprzestępcy, którzy się pod niego podszywają.

Jak wygląda podejrzana wiadomość?

Niestety cyberprzestępcy wykonali dobra robotę. Wiadomość, w której rzekomo Allegro domaga się uiszczenia zaległej płatności i informuje o zablokowaniu sprzedaży, została podrobiona idealnie włącznie z adresem Allegro.

Jak przebiega atak?

Jeżeli ofiara da się nabrać i kliknie w znajdujący się w wiadomości przycisk "Zapłać rachunek teraz" zostanie przekierowana na specjalnie spreparowaną stronę, która pozwoli przestępcom zdobyć dane karty kredytowej.

Bądź rozważny i sprawdzaj takie wiadomości

Przy każdej tego typu wiadomości powinieneś wykazać się dużą ostrożnością. Nie ufaj adresowi nadawcy (można go łatwo podrobić), lecz najlepiej wejdź na swoje konto na Allegro i sprawdź saldo.