Użytkownicy Androida nieporównywalnie rzadziej korzystają z Internetu od użytkowników iOS

Smartfonów z Androidem jest znacznie więcej od iPhone'ów. Ich użytkownicy są jednak nieporównywalnie mniej aktywni przy korzystaniu z mobilnego Internetu.

W II kwartale 2014 roku aż 84,6% sprzedanych smartfonów pracowało pod kontrolą systemu Google Android. Apple ponownie zanotowało spadek udziału w rynku, tym razem do poziomu 11,9%. Oznacza to więc, że na jednego użytkownika smartfona z iOS przypada siedmiu użytkowników Androida.

Korzystanie z Internetu

Od lat mamy jedna do czynienia z odwrotną sytuacją w zakresie wykorzystywania mobilnego Internetu. Potwierdziły to też najnowsze statystyki firmy analitycznej Net Applications:

Jak widzicie, mobilny Internet został podzielony prawie po równo przez obie platformy (oczywiście na wynik miały też pewien wpływ tablety): 44,62% przypadło w udziale Androidowi, 44,19% systemowi iOS (po raz pierwszy w historii Android uzyskał lepszy wynik od iOS). Pamiętajmy jednak, że użytkowników Androida jest nieporównywalnie więcej, co oznacza, że osoby korzystające z iGadżetów są nieporównywalnie bardziej aktywne online.

Dlaczego tak się dzieje?

Wpływa na to przede wszystkim fakt, że duża część urządzeń z Androidem to taniutki sprzęt kupowany w dużej mierze przez osoby, które nie stać na opłacanie dostępu do mobilnego Internetu. Smartfony z Androidem oferowane są także przez operatorów za przysłowiową złotówkę, co oznacza, że trafiają często w ręce użytkowników, którzy nie są w ogóle zainteresowani korzystaniem z Internetu.