Użytkownicy Gmaila zadzwonili milion razy w ciągu pierwszych 24 godzin

Nowa funkcja Gmaila wygląda na sukces od pierwszego połączenia. Usługa telefonowania poprzez skrzynkę e-mail ruszyła niesamowicie szybko, już podczas pierwszych 24 godzin zdobywając milion połączeń telefonicznych. Google w czwartek pochwaliło się tym wynikiem za pomocą swojego konta na Twitterze. Ciekawe, jak wiele połączeń będzie w weekend, gdy wielu dowie się dopiero o nowej usłudze.

Użytkownicy Gmaila zadzwonili milion razy w ciągu pierwszych 24 godzin

Gmail: funkcja telefoniczna VoIP

Nie dziwi nas zbytnio, że Google osiągnął taki sukces, biorąc pod uwagę, że Gmail ma ponad 175 milionów użytkowników miesięcznie, a nowa funkcja to w zasadzie połączenie dwóch popularnych usług Gmail Voice Chat i Google Voice.

Usługa, która obecnie dostępna jest tylko w Stanach [choć niżej podajemy jak można wypróbować ją w Polsce], pozwala użytkownikom na darmowe połączenia lokalne w USA i Kanadzie, jak również tanie połączenia międzynarodowe. Amerykanie mogą na razie dzwonić do kilku krajów, w tym do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Argentyny, Chin i Japonii w cenie dwóch centów za minutę.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Jak odpoczywać, to tylko z muzyką! Słuchawki bezprzewodowe, czyli idealny gadżet na wakacje

Z funkcji nie korzystają jeszcze wszyscy amerykański użytkownicy Gmaila. Choć jest dość łatwa w obsłudze, trzeba ją najpierw uruchomić w ustawieniach. Oczywiście, do używania telefonu Gmail potrzebny będzie mikrofon.

Zwykli użytkownicy Gmaila dzwonić będą z numeru 760-705-8888. Ci, którzy mają swoje konta Google Voice, zadzwonią ze swoich unikalnych numerów zarejestrowanych w tej usłudze.

Użytkownicy Gmaila zadzwonili milion razy w ciągu pierwszych 24 godzin

"Ponad 1.000.000 rozmów wykonanych z Gmaila w 24 godziny! Dziękujemy wszystkim za skorzystanie z nowej funkcji" - mówi status Google na Twitterze

Wielu zastanawia się, jaki jest cel Google w udostępnieniu tej usługi. Chodzi o zwiększenie zainteresowania Google Voice? Może o poważną rywalizację z komunikatorem Skype?

Pewne jest, że na razie nie potrzeba specjalnych stron, jak w przypadku akcji ratowania Google Wave. Petycję do Google w sprawie Wave podpisało ledwie 40 tysięcy osób, podczas gdy kilkudniowe życie usługi telefonicznej, dostarczyło firmie już miliony zadowolonych użytkowników.

Polski użytkownik może wypróbować nową usługę, wchodząc w Ustawienia i zmieniając język na English [US]. Napiszcie, czy Wasze testy nowej funkcji VoIP się powiodły i czy wszystko działa tak, jak powinno. Więcej na temat dowiesz się z tekstu: Google testuje VoIP w usłudze Gmail.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: