Użytkownicy Google Pixel 3 zgłaszają problemy ze stabilizacją obrazu

Podczas, gdy Google testuje już Pixel'a 4 użytkownicy zgłaszają poważne problemy sprzętowe aktualnie sprzedawanego Pixel'a 3.

Nawet pomimo tego, że Google nie uległo modzie na umieszczenie w telefonach jak największej liczby obiektywów Google Pixel 3 ze skromną pojedynczą matrycą jest jednym z najlepszych foto smartfonów. Urządzenie wielokrotnie chwalone było za jakość fotografii i spokojnie może konkurować z flagowymi urządzeniami z przełomu 2018/2019 roku. Podczas, gdy Huawei oraz Samsung upychają na pleckach cztery, a nawet pięć obiektywów Google skupia się na udoskonalaniu oprogramowania i maksymalnym wykorzystaniu pojedynczego aparatu. Efekty są nadzwyczaj dobre. Matryca o rozdzielczości 12,2 MP z przysłoną f/1.8, PDAF oraz optyczną stabilizacją obrazu wykonuje świetne ujęcia HDR.

Użytkownicy Google Pixel 3 zgłaszają problemy ze stabilizacją obrazu

Źródło: Google

Niestety nawet najlepsza optyka i oprogramowanie na nic się nie zda, jeżeli aparat jest uszkodzony. Od jakiegoś czasu użytkownicy Pixel'a 3 raportują poważne problemy z optyczną stabilizacją obrazu w tylnym aparacie.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [30.07.2021]
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 29.07.2021]

Problem jest dobrze widoczny na poniższym wideo umieszczonym pierwotnie przez portal Android Police, który pokazuje, że Google Pixel 3 posiada poważny problem ze stabilizacją obrazu, który trzęsie się pomimo tego, że smartfon jest umieszczony nieruchomo.

Wszystko wygląda na to, że problemem jest optyczna stabilizacja obrazu, choć nie zostało to jeszcze w oficjalny sposób potwierdzone. OIS jest fizyczną częścią w niektórych nowoczesnych aparatach fotograficznych, także tych w smartfonach, która nieznacznie przesuwa matrycę tak, aby niwelować niewielkie poruszenia, które powstają podczas wykonywania zdjęcia/kręcenia filmów z ręki. Wszystko ma na celu spowodowanie, że fotografia nie będzie rozmyta.

Awaria systemu optycznej stabilizacji obrazu w smartfonach Google Pixel 3 skutecznie uniemożliwia wykorzystanie pełnego potencjału fotograficznego smartfona. Problem ten został szeroko opisany na forum użytkowników Google.

Część internatów twierdzi, że za problem odpowiada autofocus, który jest zepsuty i próbuje cały czas wyostrzać obraz w różnym miejscu.

Warto zauważyć, że praktycznie wszystkie wpisy w internecie odnośnie problemów z aparatem dotyczą jedynie mniejszego modelu Pixel 3. Wydaje się, że Pixel 3 XL jest pozbawiony tego problemy. Również użytkownicy Pixel'a 3a i 3a XL nie raportują problemów. Może to wskazywać na błąd produkcyjny lub wykorzystanie wadliwych materiałów podczas produkcji mniejszego egzemplarza. Google pokazało już częściowy wygląd Pixel'a 4, który zadebiutuje jesienią skupiając się właśnie na obiektywach. W chwili obecnej problemy z aparatem w Google Pixel 3 są dla firmy bardzo niepożądane. Chodzi w końcu o usterkę charakterystycznego dla smartfonów Pixel cechę.

Użytkownicy Google Pixel 3 zgłaszają problemy ze stabilizacją obrazu

Źródło: Google

Obecnie brakuje oficjalnego stanowiska firmy Google w tej sprawie. Użytkownicy na forach radzą skontaktować się z pomocą techniczną Google i odesłać wadliwe urządzenia na gwarancję. Na szczęście problem ten nie dotyczy wielu użytkowników w Polsce, ponieważ w naszym kraju smartfony z serii Pixel nie są oficjalnie dostępne w sprzedaży.