Użytkownicy Google Pixel zgłaszają problemy po aktualizacji do Androida 12

Zgłaszane problemy poważnie wpływają na możliwość użytkowania smartfonów!

fot. 91mobiles.com

Wraz z nowymi smartfonami Pixel, Google wydało również wersję systemu Android 12 dostępną dla Pixel 3 i nowszych. Oprócz zmian wizualnych, Android 12 przynosi kilka ulepszeń i nowych funkcji dla ochrony prywatności i bezpieczeństwa. Jednak wydaje się, że aktualizacja przyniosła również kilka irytujących błędów.

Zgłaszane błędy dotyczą ekranu dotykowego i problemów z zawieszaniem się aplikacji na smartfonach Pixel po aktualizacji do Androida 12. Niektórzy użytkownicy skarżą się, że górna część ich ekranu przestaje reagować na dotyk. Tymczasem inni użytkownicy doświadczają awarii aplikacji. Oprócz tego funkcja rozpoznawania twarzy dla wielu użytkowników nie działa poprawnie, co wpływa na możliwość szybkiego odblokowania smartfonu.

Zobacz również:

  • Pixel Watch jednak zależny od Samsunga! Chodzi o jeden układ
  • Samsung Galaxy S21 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [07.12.2021]
  • Zobacz smartfony, które okazały się hitem 2021 roku

Cytat z jednego z komentarzy na stronie pomocy Google Pixel:

Właśnie pobrałem aktualizację i od razu zauważyłem, że górna część ekranu jest niewrażliwa na dotyk. Zabawne, że kiedy otwieram ustawienia, górna część zaczyna znowu działać. Jeśli włączę inną aplikację lub ekran główny, to znowu jest martwa. Nie mogę używać połowy aplikacji!

Na razie nie otrzymaliśmy żadnych komentarzy od Google lub zespołu Android, ale eksperci proszą użytkowników o przesłanie opinii do Google.

Polecamy: Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność

Źródło: 91mobiles.com