Użytkownicy OneDrive chcą walczyć z Microsoftem

Użytkownicy nie są zadowoleni ze zmian w chmurze Microsoftu. Wystosowano nawet petycję do Microsoftu, w której klienci firmy domagają się przywrócenia poprzednich zasad pakietu OneDrive dostępnego w ramach płatnego abonamentu Office 365.

Microsoft postanowił zmienić regulamin usługi OneDrive. Od teraz użytkownicy pakietu Office 365 nie mogą już cieszyć się nielimitowaną pojemnością pamięci w chmurze, a użytkownicy darmowej wersji będą mieli dostęp do zaledwie 5 GB miejsca.

Do tej pory użytkownicy pakietów Office 365 dostawali w bonusie nielimitowaną przestrzeń na pliki w chmurze. To się zmieniło, a Microsoft od przyszłego roku będzie udostępniał klientom już tylko 1 TB przestrzeni.

Klienci Microsoftu przygotowali petycję, w której domagają się przywrócenia nielimitowane przestrzeni. W serwisie Change.org pojawił się list otwarty, w którym użytkownicy zwracają się do osób odpowiedzialnych za OneDrive o zmianę stanowiska.

Użytkownicy rozumieją, że Microsoft walczy z nadużyciami, ale nie chcą godzić się na odpowiedzialność zbiorową i karanie wszystkich za działania kilku osób. Jak do tej pory petycję podpisało kilka tysięcy osób. Użytkownicy zgłaszają też swoje zastrzeżenia w ramach platformy UserVoice.

Użytkownicy nie są też zadowoleni z innych zmian. Microsoft nie tylko zabrał nielimitowaną przestrzeń w chmurze, ale też zmienił cenniki usługi. Zniknęły plany oferujące 100 GB i 200 GB przestrzeni. Mniejszy pakiet zastąpił plan dający 50 GB w tej samej cenie.

Osoby odpowiedzialne za petycję wnioskują o to, by Microsoft przywrócił poprzedni cennik i przynajmniej podwoił pakiet dla użytkowników abonamentu Office 365. Użytkownicy komentujący petycję bardzo negatywnie wypowiadają się o usunięciu bonusu dającego 15 GB za przechowywanie zdjęć w chmurze i zmniejszenie bezpłatnego planu z 15 GB do 5 GB.