Użytkownicy Safari w Windows - jesteście nielegalni!

Jak informuje serwis 9to5Mac, Apple najwyraźniej zapomniało o skorygowaniu licencji przeglądarki Safari. Okazuje się bowiem, że aplikację z Cupertino można stosować wyłącznie na komputerach z logo nadgryzionego jabłuszka - nawet w Windows!

O licencjach robiących użytkowników w bambuko już pisaliśmy. Wygląda jednak na to, że tym razem to Apple strzeliło gola do własnej bramki.

Rozpowszechniania wraz z Safari licencja głosi co następuje (punkt 2.): Ta licencja zezwala użytkownikowi na zainstalowanie oraz użycie Oprogramowania Apple na jednym komputerze Apple. Oznacza to, że przeglądarkę mogą zainstalować wszyscy ci, którzy korzystają z Windows na Maku. I tylko oni.

Zapis licencyjny wielu czytelnikom z pewnością przypomni stare czasy, w których komputery kupowało się dla aplikacji... Cóż, najwyraźniej na Safari zasłużyli wyłącznie miłośnicy marki.

Aby ustrzec internautów przed łamaniem licencji, w niniejszym materiale nie zostanie umieszczony odsyłacz do przeglądarki Apple. Wszystkim bardzo kurczowo trzymającym się przepisów obowiązującego prawa radzimy jak najszybsze usunięcie Safari z komputera - o ile nie jest to sprzęt z logo nadgryzionego jabłuszka. :)

Aktualizacja: 29 marca 2008 11:25

Jak donosi serwis ArsTechnica, problem z licencją to zwykłe przeoczenie. Jej treść już uaktualniono, a Apple nie zamierza nikogo podawać do sądu tylko z tego powodu, że Safari zostanie zainstalowane na komputerze bez logo nadgryzionego jabłuszka.