Użytkownicy WP8 najbardziej zadowoleni. Microsoft udostępnia symulator dla iOS i Androida

Serwis PCMag ogłosił wyniki corocznego "Readers Choice Award 2013" mierzącego m.in. poziom zadowolenia użytkowników z poszczególnych mobilnych systemów operacyjnych. Zwycięzcą okazał się Windows Phone 8. Idąc za ciosem Microsoft udostępnił interaktywne demo mobilnych "okienek" przeznaczone przede wszystkim dla użytkowników iOS i Androida.

W tegorocznej edycji "Readers' Choice Awards 2013" pod względem ogólnego poziomu zadowolenia użytkowników zdecydowanie najlepszy okazał się system Windows Phone 8, który wyprzedził Apple iOS, Androida, Windows Phone 7 i BlackBerry BB OS:

WP8 w rozbiciu na cząstkową punktację zdobył:

- 9,0 punktów za niezawodność

- 9,3 punktu za wiadomości tekstowe

- 9,3 punktu za e-maile

- 9,2 punktu za przeglądanie Internetu

Ogólny wynik był jednak niższy ze względu na mniejszą od konkurencji ilość dostępnych aplikacji (7,4 punktu). W sumie jednak 9,0 punktów pozwoliło serwisowi PCMag stwierdzić, że Windows Phone 8 "zapewnia swoim użytkownikom wysoki poziom zadowolenia niemal w każdym aspekcie".

Microsoft idzie za ciosem

Jak się okazało, Microsoft postanowił wykorzystać sukces swojego produktu i udostępnił nową interaktywną wersję demonstracyjną systemu Windows Phone 8, która pozwala na zapoznanie się z jego najważniejszymi funkcjami. Skierowana ona jest przede wszystkim do użytkowników iOS i Androida (chociaż działa również na komputerach PC) i ma za zadanie pokazać im, dlaczego WP8 zapewnia tak wysoki poziom ogólnej satysfakcji.

Oczywiście chodzi też o to, aby skusić obecnych właścicieli smartfonów z iOS i Androidem do migracji na platformę Microsoftu. Symulator może też przekonać do niej osoby, które jeszcze nie posiadają smartfona.

Zobacz: symulator Windows Phone 8

Zobacz: pełne wyniki "Readers' Choice Awards 2013"


Zobacz również