Użytkownicy Windows XP wierni do końca. I to pomimo poważnych zagrożeń

Już niespełna rok pozostał do zakończenia przez Microsoft wsparcia dla Windows XP. Zwykli użytkownicy oraz firmy wbrew ostrzeżeniom giganta nic sobie jednak z tego nie robią.


Dokładnie 8 kwietnia przyszłego roku Microsoft przestanie wspierać system Windows XP. Zwykli użytkownicy oraz firmy nic sobie jednak z tego nie robią dając jasno do zrozumienia gigantowi, że uśmiercić staruszka będzie mu bardzo trudno.

Kilka liczb jeżących na głowie włosy (!) Steve'a Ballmera

Zgodnie z marcowymi danymi przedstawionymi przez firmę analityczną Net Applications XP zainstalowany jest jeszcze na ponad 38% komputerów na świecie.

Użytkownicy Windows XP wierni do końca. I to pomimo poważnych zagrożeń

Brytyjski serwis The Telegraph opublikował z kolei raport, z którego wynika, że do końca poprzedniego roku mniej niż jedna na cztery firmy (w tym mniej niż połowa dużych organizacji) zdecydowała się na migrację do Windows 7/8.

Potężna porażka Microsoftu

Jak widać, Microsoftu poniósł tutaj porażkę na całej linii, do której z pewnością przyczynił się również Windows 8. Wielu zwykłych użytkowników i firm postanowiło pozostać przy Windows XP i to pomimo ostrzeżeń giganta, że niesie to ze sobą poważne ryzyko infekcji pozbawionych wsparcia technicznego komputerów.

Warto też przypomnieć, że rok to naprawdę niewiele czasu na migrację. Pamiętać tutaj bowiem należy, że zgodnie z zaleceniami Microsoftu firmy chcące ją skutecznie przeprowadzić powinny się do tego zabrać 18 (do nawet 32) miesięcy wcześniej.