Użytkownicy iOS i Androida łączą siły w walce z sieciami aptek

Niektórzy sprzedawcy w Stanach Zjednoczonych forsują własne systemy płatności mobilnych nie pozwalając na korzystanie z rozwiązań takich jak Apple Pay, czy Google Wallet. Podpadli dwóm grupom konsumentów: właścicielom smartfonów iPhone 6 i iPhone 6 Plus oraz smartfonów korzystających z Androida.

Użytkownicy telefonów iPhone 6 i iPhone 6 Plus wraz z iOS 8.1 do dyspozycji system płatności mobilnych Apple Pay, który oparty został na technologii NFC. Niestety okazało się, że dwie duże i znane sieci aptek zdecydowały się pozbawić ich możliwości skorzystania z tego rozwiązania. Dlaczego? Ponieważ należą do organizacji Merchant Customer Exchange, która posiada własny, znacznie mniej wygodny od Apple Pay system płatności CurrentC (bazuje na kodach QR).

Użytkownicy iOS i Androida łączą siły

Co ważne, wspomniane sieci blokują wszystkie płatności mobilne realizowane za pośrednictwem NFC, a więc także Google Wallet. To zaś spowodowało, że na łamach serwisu Reddit doszło do ciekawego wydarzenia. Użytkownicy dwóch konkurujących ze sobą platform, iOS i Android, postanowili bowiem połączyć siły i zorganizować akcję, w ramach której nawołują się do bojkotowania sprzedawców nie pozwalających na korzystanie z ich systemów płatności mobilnych.

Cóż, teraz należy poczekać na reakcję bojkotowanych sieci, których strategia jest, delikatnie mówiąc, kontrowersyjna.