Użytkownicy iPodów zagrają

Apple wprowadził na rynek dziewięć gier, w które można zgrać na odtwarzaczach iPod piątej generacji i posiadających firmware w wersji 1.2. Ich lista obejmuje klasyki takie, jak Pac-Man, Tetris, Mahjong, a także popularne gry Bejeweled i Zuma.

Użytkownicy iPodów zagrają

Rodzina iPodów

Gry można pobrać poprzez Internet ze strony iTunes, a ich cena wynosi 5 USD. W przeciwieństwie do filmów i programów telewizyjnych mogą je pobierać użytkownicy iPodów w 21 krajach, w których działa iTunes Store. Być może wkrótce będą mogli to zrobić również użytkownicy w Polsce.

Użytkownicy iPodów zagrają

iPod z grami i filmami

W trakcie targów Apple Expo firma zaprezentowała także rozwiązanie umożliwiające pobieranie ze stron iTunes filmów i oglądanie ich na telewizorze. Wszystko za pośrednictwem bezprzewodowej przystawki (802.11), która trafi na rynek na początku przyszłego roku.

Analitycy z Jupiter Research prognozują, że rozwiązania proponowane przez Apple okażą się znaczącym sukcesem. Kluczem do niego ma być kompletność rozwiązania. Połączenie z iTunes i dedykowane urządzenia sprawią, że cały proces będzie łatwy i szybki do zrealizowania. Cena przystawki ma wynosić 300 USD.