Użytkownicy komputerów mogą wreszcie skorzystać z pada do Xbox One

W pół roku po premierze Xbox One gigant z Redmond wreszcie wydał sterowniki umożliwiające korzystanie w komputerach PC z kontrolera przygotowanego z myślą o tej konsoli. Niestety, sterowniki nie działają w pełni tak, jak gracze mogliby sobie tego życzyć.

Użytkownicy komputerów z systemem Windows bardzo często do grania wykorzystują kontrolery dedykowane popularnym konsolom. Pad od Xboksa 360 ze względu na wsparcie Microsoftu, czyli twórców systemu Windows, cieszy się dużą popularnością. Do tej pory nie było jednak możliwości wykorzystania pada skonstruowanego z myślą o konsoli Xbox One, czyli najnowszemu dziecku Microsoftu. To się na szczęście zmienia.

Użytkownicy komputerów mogą wreszcie skorzystać z pada do Xbox One

Na stronie majornelson.com pojawiła się informacja o udostępnieniu przez Microsoft sterowników pozwalających na wykorzystanie pada do nowej konsoli Xbox One w komputerach PC. Wszystkie maszyny z Windowsem, po zainstalowaniu paczki sterowników, będą mogły obsłużyć to akcesorium. Niestety, rozwiązanie od Microsoftu nie działa w pełni tak, jak gracze mogliby sobie tego życzyć.

Klienci giganta z Redmond mogą być nieco rozczarowani. Pad od Xbox One został wyprodukowany przez tą samą firmę, która stworzyła konsolę nowej generacji. Niestety, w pół roku od premiery nadal wsparcie nie jest pełne. Do korzystania z pada od Xbox One w połączeniu z komputerem PC konieczne jest wykorzystanie interfejsu USB i podpięcie kontrolera do komputera za pomocą kabla. Microsoft nie zaimplementował w swoich sterownikach obsługi sieci bezprzewodowej.

Użytkownicy komputerów mogą wreszcie skorzystać z pada do Xbox One

Sterowniki na chwilę obecną dla systemów x86 i x64 można pobrać ze strony Majora Nelsona, ale w niedługim czasie trafią one do usługi Windows Update. Niestety, nie ma jak na razie informacji o wsparciu komunikacji bezprzewodowej w przyszłości.