Użytkownicy korzystający z Adobe celem kampanii phishingowej

Phishing to internetowa metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod coś lub kogoś, by wyłudzić poufne informacje, lub zainfekować komputer. Takim niebezpiecznym atakom ulegli ostatnio użytkownicy Adobe.

Użytkownicy korzystający z Adobe celem kampanii phishingowej

Osoby korzystające z usług amerykańskiego przedsiębiorstwa skarżyły się w ostatnim czasie na odnajdywanie fałszywych informacji w skrzynkach mailowych. Oszuści oferowali darmowy dostęp do programów, które można pobrać w nieistniejącej usłudze Adobe Cloud. Przekaz zawierał oryginalne logo marki i przekierowujący na szkodliwą stronę adres URL. Po przejściu, oczom użytkownika ukazywała się strona logowania Microsoft Office 365, Gmail lub innego dostawcy poczty e-mail.

Wrażliwe dane

W momencie zalogowania się na jednej ze stron, użytkownik nieświadomie przekazuje hakerom poufne dane. Stąd prosta droga do utraty konta.

Kampanie phishingowe są rozpowszechnione na całym świecie. Ponowny okres świetności przeżywają podczas światowej pandemii koronawirusa.

Sprawdź także: Aplikacja - kwarantanna domowa

Na szczęście, tego typu akcje oszustów często zawierają wskazówki, które ujawniają ich nieprawdziwość. W przypadku tego ataku, był to sam fakt, że firma Adobe nie ma w swoim repertuarze usługi Cloud, lecz Creative Cloud i o zupełnie innym zastosowaniu.