Użytkownik Maka z interfejsem Thunderbolt nareszcie został zauważony

Na zakończonych targach IDF 2011 producenci sprzętu zaprezentowali sporo urządzeń korzystających z interfejsu Thunderbolt. Wygląda na to, że w końcu użytkownicy najnowszych komputerów Mac zostali przez nich dostrzeżeni.

Thunderbolt to nowoczesna technologia powstała z inicjatywy firmy Apple, która zaraziła swoim pomysłem firmę Intel. Jest ona bardzo szybka, gdyż pozwala na transfer danych z prędkością do 10 Gb/s.

Obecnie praktycznie wyłącznie użytkownicy sprzętu Apple mogą z niej korzystać. Niestety "mogą z niej korzystać" to trochę określenie na wyrost, gdyż nie była ona do tej pory zauważana przez producentów sprzętu.

Zakończone właśnie targi IDF 2011 pokazały jednak, że postawa ta uległa zmianie. Potwierdzeniem tego była prezentacja wielu różnych bardzo interesujących urządzeń wspierających Thunderbolt.

Znalazł się wśród nich zarówno sprzęt przeznaczony do profesjonalnych zastosowań, jak i taki, który pozwala na znaczne rozszerzenie możliwości "makówek".

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat mających się wkrótce pojawić na rynku urządzeń korzystających z Thunderbolt, zapraszamy do przeczytania artykułu pt. "IDF 2011: Technologia Thunderbolt w ostrym natarciu".