Użytkownik iPhone'a biedniejszy od właściciela BlackBerry

Zazwyczaj widząc osobę posiadającą iPhone'a zakładamy, że raczej nie narzeka ona na brak pieniędzy. Wnioski z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii są jednak zgoła inne - jeden na pięciu ankietowanych właścicieli kultowego smartfona Apple notorycznie zmaga się z debetem na koncie.

Badanie przeprowadzone zostało przez firmę YouGov, która objęła nim grupę 2000 Brytyjczyków. Płynące z niego wnioski są dosyć zaskakujące kłócąc się z ogólnie przyjętym założeniem, że na zakup iPhone’a decydują się przede wszystkim osoby dysponujące zasobnym portfelem.

iPhone a debet na koncie

Okazuje się jednak, że jeden na pięciu właścicieli iPhone’a nieustannie korzysta z debetu na koncie, co stanowi wyniki dwukrotnie większy od średniej krajowej. Dla porównania - 54% posiadaczy smartfonów z Androidem i połowa użytkowników BlackBerry przyznaje, że nigdy nie miało debetu.

Zobacz również:

Bogaci najczęściej wybierają BlackBerry

Kolejne informacje płynące z badania są takie, że w grupie osób zarabiających ponad 50 tysięcy funtów rocznie znalazło się 10% użytkowników BlackBerry, 7% użytkowników telefonów z Androidem i 5% użytkowników iPhone’ów. Z drugiej strony, w grupie osób zarabiających rocznie poniżej 20 tysięcy funtów, pierwsze miejsce przypadło dla zwolenników sprzętu Apple (50%), natomiast kolejne właścicielom BlackBerry (38%) i telefonów z Androidem (27%).

Android pokonuje iPhone’a

Co istotne, iPhone przegrywa walkę z ekspansją telefonów pracujących pod kontrolą mobilnego systemu Google’a. Spośród 2000 respondentów 28% przyznało bowiem, że postawiło na Androida, natomiast 26% zadeklarowało, że kupiło sprzęt Apple. W zestawieniu tym BlackBerry odnotował wynik na poziomie 14%, zaś pozostałym ujętym w raporcie firmy YouGov platformom przypadło w udziale 6% (Symbian) i 5% (Windows Phone 7).