Używasz Adblocka? Onet zablokuje ci dostęp do części serwisu

Onet zablokował dostęp do części serwisu dla osób używających Adblocka. W jego ślady wkrótce pójdą pewnie także inni wydawcy.


Onet nie lubi Adblocka

Chyba najpopularniejszy dodatek do przeglądarek - Adblock - to znienawidzone przez wiele serwisów narzędzie. Onet właśnie postanowił ostrzej powalczyć z osobami z niego korzystającymi wprowadzając blokadę.

Ograniczony dostęp na Onecie

Od teraz korzystając z Adblocka i odwiedzając stronę Onet.pl będziesz mógł przeglądać jedynie bloki z najważniejszymi materiałami, linkami do wiadomości oraz linkami do najnowszych treści. Pozostała część jest blokowana ukazując internaucie następującą grafikę:

Używasz Adblocka? Onet zablokuje ci dostęp do części serwisu

Onet blokuje używających Adblocka

Chcąc mieć do niej dostęp należy kliknąć w przycisk OK co pozwoli na dodanie strony Onet.pl do tzw. białej listy.

VoD.pl blokowany od dawna

Warto zauważyć, że tego typu blokada została zastosowana po raz pierwszy przez działających na polskim rynku wydawców. Wcześniej część z nich (w tym grupa Onet-RASP) blokowała bowiem jedynie dostęp do serwisów z treściami wideo.

Polacy kochają Adblocka

Na koniec warto też dodać, że Polacy są w ścisłej czołówce jeżeli chodzi o wykorzystywanie narzędzi do blokowania. Ciekawe, ilu odwiedzających do tej pory portal Onet.pl na tyle go szanuje aby zrobić dla niego wyjątek?