Używasz Windows 11? Zbliża się przełomowa aktualizacja! [27.01.2022]

Wszystko wskazuje na to, że już za chwilę użytkownicy systemu Windows 11 otrzymają wielką aktualizację. Czego możemy się spodziewać?

Fot. Daniel Olszewski/PCWorld

Firma Microsoft udostępniła najnowszy system Windows 11 pod koniec 2021 roku. Nie da się jednak ukryć, że była to bardzo szybka premiera popędzona katastrofalnymi w skutkach aktualizacjami Windows 10 i odwołaniem prac nad oprogramowaniem Windows 10X przeznaczonym do urządzeń hybrydowych łączących w sobie cechy tabletu oraz komputera. Niestety, spowodowało to, że Windows 11 pełen jest rozmaitych niedociągnięć, które rozwiązywane są niespiesznie za pomocą udostępnianych kompilacji. Według najnowszych informacji, tak będzie i tym razem.

Opierając się na danych opublikowanych na stronie firmy Microsoft, lutowa aktualizacja ma przynieść ze sobą przede wszystkim możliwość podglądu aplikacji na Androida w systemie Windows 11 za pośrednictwem podsystemu Windows dla Androida (WSA). Poza tym spodziewamy się ulepszonego designu paska zadań, wielkiego powrotu widżetu pogodowego oraz przeprojektowanych aplikacji takich jak Notatnik i Odtwarzacz multimediów.

Zobacz również:

Podsumowując, jest to zaledwie czubek góry lodowej wobec tego, co zostanie wprowadzone. Zasadniczo wszystkie nowości, które do tej pory były testowane przez testerów z programu Windows Insider zostaną udostępnione wszystkim zainteresowanym. Co ciekawe, przedstawiciele firmy Microsoft zdradzają, że w 2022 roku mają plan zwiększyć liczbę użytkowników oprogramowania Windows 11, koncentrując się na grach, programach kreatywnych oraz "metawersum".

Aktualizacja 27.01.2022

Wraz z aktualizacją, która pojawi się w lutym tego roku, firma Microsoft zamierza wprowadzić nowe funkcje. Jedną z nich jest włączanie i wyłączanie mikrofonu prosto z paska zadań. Wcześniej tę opcję sprawdzano przez testerów z programu Windows Insider, a teraz pojawi się do pobrania dla wszystkich. W tej chwili obsługuje ona tylko program Microsoft Teams, ale niewykluczone, że w przyszłości zostanie dodana obsługa większej ilości aplikacji.

windows-11-funkcja-mikrofonu

Funkcja włączania i wyłączania mikrofonu

Fot. Windows Insider