VADER promuje Wiedźmina. Zobacz teledysk

Firma CD Proejkt przyszykowała ciekawą niespodziankę dla wszystkich, którzy nie mogą doczekać się premiery gry Wiedźmin. Od wczoraj w sieci dostępny jest teledysk promujący RPGa. Najważniejsze, że jego autorami jest popularny zespół death metalowy VADER.

Utwór "Miecz Wiedźmina" ("Sword of the Witcher") jest częścią potężnej kampanii reklamowej, która ma promować Wiedźmina w Polsce i na świecie.

Frontman Vader - Peter - tak wspomina kulisy powstania utworu:

"Kilka miesięcy temu zapytało nas, czy nie bylibyśmy zainteresowani nagraniem kawałka związanego z nowo powstającą grą RPG "The Witcher". Sama gra, jej klimat, tematyka oraz swego rodzaju nowe wyzwanie były dostatecznym powodem by spróbować.

W maju nagraliśmy "Sword of the Witcher", a 10 lipca, przy współudziale Inbornmedia z Wrocławia - nakręciliśmy na zamku w Bolkowie obrazek do muzyki. Dostaliśmy do posłuchania kilka kawałków z soundtrack'u gry. Sam o to prosiłem, by wyczuć atmosferę i spróbować połączyć tematy z gry z kawałkiem, który miałem skomponować. "Miecz Wiedźmina" miał być, i jest swego rodzaju muzycznym trailerem gry The Witcher, stąd taki plan...

Myślę, że udało mi się połączyć klimat gry z charakterem muzyki VADER. Z całą pewnością kawałek ten jest inny niż to, co znają nasi Fani z płyt, ale trudno byłoby zachować atmosferę gry z masą blastów i kakofonią solówek. To jest VADER lecz bliższy takim utworom jak "Kingdom" czy "Dark Transmission", niż "Wings" czy "Shadowfear"."

Więcej informacji na temat gry Wiedźmin na oficjalnej stronie.