VAIO P: netbook za tysiąc dolarów?

Im bliżej targów CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas, które rozpoczną się już 8 stycznia, tym coraz więcej spekulacji dotyczących netbooka od Sony ukazuje się w Internecie. Tym razem światło dzienne ujrzały przypuszczenia dotyczące wyposażenia i przewidywanej ceny VAIO P.

Niedawno informowaliśmy o pierwszych doniesieniach dotyczących netbooka od Sony. W serwisie NetbookNews pojawiły się bardziej szczegółowe informacje na temat możliwego wyposażenia VAIO P. Serwis spekuluje, że w urządzeniu mogą się znaleźć podzespoły, które wywindowały by cenę netbooka Sony do prawie tysiąca dolarów (dla porównania obecne na rynku netbooki kosztują połowę mniej). Wśród wyposażenia, które może się znaleźć na jego pokładzie, wymienia się m.in. modem 3G oraz odbiornik GPS. Poprzednie informacje mówiły również o tym, że ośmiocalowy ekran miałby mieć niespotykaną rozdzielczość 1600 x 768 pikseli. Inne źródła podają, że miałaby ona wynosić aż 1600 x 900 pikseli.

Według analityków tak wyposażone urządzenie miałoby kosztować w Niemczech około 700 euro, a więc równowartość około tysiąca dolarów. Nie wiadomo czy taka cena zawierała by już w sobie podatek.

Na oficjalną prezentację VAIO P będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dni, do czasu rozpoczęcia się targów CES.