VAIO Phone - pierwszy smartfon znanej marki

VAIO Phone to pierwszy smartfon sygnowany tą znaną i cenioną przez wielu konsumentów marką.

VAIO to marka cenionej przez wielu konsumentów linii komputerów (laptopy, komputery All-In-One) Sony, której jednak japońska firma nie zdołała utrzymać. Na początku 2014 roku zmuszona została do sprzedania działu komputerów PC, którego nabywcą w 95 procentach została firma Japan Industrial Partners.

Marka VAIO, chociaż nie związana już z Sony, nie zniknęła jednak z rynku. Jej obecny właściciel rozpoczął bowiem sprzedaż odświeżonych wersji laptopów VAIO Fit i VAIO Pro oraz komputerów hybrydowych. Co więcej, na początku 2015 roku pojawiły się też spekulacje, że Japan Industrial Partners zamierza poszerzyć ofertę o smartfony. Dzisiaj mamy okazję zaprezentować pierwszego z nich: VAIO Phone.

VAIO Phone

VAIO Phone

Urządzenie oferuje:

- 5-calowy wyświetlacz 720p

- układ Snapdragon 410 (4 x 1,2 GHz)

- 2 GB RAM

- 16 GB flash (plus microSD)

- aparaty 13MP/5MP

- Androida 5.0 Lollipop

Mierzy 141,5 x 71,3 x 7,95 mm, waży 130 gramów i jest zasilane akumulatorem o pojemności 2 500 mAh.

Cena, dostępność

VAIO Phone pojawi się na japońskim rynku 20 marca. Według serwisu Techblog.gr trafi również do Europy. Cena w Japonii: w abonamencie 400 jenów miesięcznie (33 dolary) lub bez abonamentu 51 tys. jenów (420 dolarów).

Mocne podobieństwo do smartfona Panasonic

Na koniec warto ciekawostka: VAIO Phone ma "brata bliźniaka" w postaci dostępnego na rynku tajwańskim modelu Panasonic ELUGA U2:

Panasonic ELUGA U2

Panasonic ELUGA U2