VAIO TT - najmniejszy na świecie notebook z napędem Blu-ray

VAIO TT to nowy notebook firmy Sony, który wkrótce dołączy do grona dostępnych na rynku ultraprzenośnych urządzeń. Wyróżnia się on na tle konkurencji wbudowanym napędem Blu-ray. Producent twierdzi, że jest to najmniejszy na świecie przenośny komputer pozwalający na obsługę niebieskich krążków.

Nowy notebook dysponuje obudową wykonaną z włókna węglowego (dostępna ona jest w kilku różnych kolorach - dwóch odcieniach czarnego, złotym i czerwonym). Cechuje się małą wagą wynoszącą około 1,3 kg oraz grubością niewiele przekraczającą 2,5 centymetra. Sprzęt oferuje do dyspozycji użytkownika podświetlany diodami LED 11,1-calowy wyświetlacz XBRITE-DuraView LCD (zapewnia 100 % pokrycie kolorów w przestrzeni NTSC, jego proporcje - 16:9), który - jak czytamy w informacji prasowej - "ma się idealnie nadawać do prezentowania filmów w jakości HD".

Sony Vaio TT

Sony Vaio TT

Komputer zbudowany został w oparciu o platformę Intel Centrino 2 i może się pochwalić dwoma 128-gigabajtowymi dyskami typu SSD (pracują w trybie RAID), technologią Wide Area Network (WAN) oraz możliwością podłączenia zewnętrznego wyświetlacza za pomocą interfejsu HDMI. Warto też wspomnieć o możliwości wyboru pomiędzy następującymi systemami: Windows Vista Home Premium, Vista Business, Vista Ultimate i Windows XP Professional (wybrane modele).

Urządzenie w wersji z napędem Blu-ray oraz dyskami SSD zostało wycenione na 2750 USD.

Czytaj też: "Notebook HP z 15,6-calowym LCD (1366 x 768 pikseli)".


Zobacz również