VARTA – energia przyjazna środowisku

Choć czasy się zmieniają, a technologia idzie do przodu, popularne baterie „paluszki” są zawsze potrzebne. Zasilają piloty od telewizorów i dekoderów, aparaty i kamery cyfrowe, zabawki dziecięce i dziesiątki innych urządzeń. Ocenia się, że tylko w samej Polsce rocznie zużywa się ok. 290 milionów jednorazowych baterii. Niestety - nie wszystkie trafiają do recyklingu.

Akumulatory – praktyczna alternatywa dla każdego

Każdy z nas może zmienić ten stan rzeczy dzięki zmianie jednego tylko nawyku - stosowaniu zamiast zwykłych baterii jednorazowych akumulatorów wielokrotnego ładowania. Akumulatorki działają dokładnie tak samo jak paluszki, czyli będą zasilać różnego rodzaju urządzenia, ale równocześnie pozwolą Ci zaoszczędzić w dłuższej perspektywie czasowej nawet większe ilości pieniędzy oraz – co równie ważne – przyczynią się do ochrony środowiska. Zacznijmy opisywanie zalet od tego, co najważniejsze, czyli Twoich bezpośrednich korzyści. Akumulatorki można ładować od kilkuset do kilku tysięcy razy i tym samym zastąpić setki baterii alkalicznych, a ponieważ kupujesz je raz i używasz przez lata, odpada potrzeba zakupu nowej baterii za każdym razem, gdy wyczerpią się zasoby aktualnie używanej. Dlatego im dłużej używasz akumulatorków, tym więcej pieniędzy pozostaje Ci w portfelu! Ponadto gdy akumulatorek nie będzie mieć już energii, wystarczy włożenie go ładowarki, aby ją uzupełnić – nie musisz wybierać się specjalnie do sklepu w celu zakupu nowego.

A jakie są korzyści w większej skali, czyli globalnej? Tu działa efekt domina - im więcej akumulatorków znajduje się w użyciu, tym bardziej spada liczba nabywanych baterii, a co za tym idzie – zmniejsza się ich produkcja. Wiąże się to z mniejszym zużyciem wody i surowców potrzebnych do ich produkcji, a także odpadów i opakowań. Nie bez znaczenia jest również zmniejszony dzięki temu transport, co z kolei pozwala na redukcję spalin w powietrzu. A mniejsza produkcja baterii to również mniejsza ilość zużytych egzemplarzy, które nie zalegają na wysypiskach śmieci, emitując szkodliwe substancje!

Nowoczesne akumulatory – nowoczesne rozwiązania

Postawienie na akumulatory wielokrotnego ładowania to nie tylko pomoc w ochronie środowiska naturalnego, ale także możliwość skorzystania z nowoczesnych rozwiązań, jakie stosują w nich producenci i najnowszych materiałów, które mają dodatkowo korzystny wpływ na profity płynące z używania akumulatorków. Najlepiej pokazać to na konkretnych przykładach, a doskonale nadają się do tego propozycje marki VARTA . Dlaczego? Ponieważ akumulatorki VARTA to rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb. Producent oferuje optymalne dostosowanie do wymagań klienta w połączeniu z niezawodną, innowacyjną technologią. Ponadto te akumulatorki dbają zarówno o portfele swoich użytkowników, jak i środowisko naturalne.

Akumulatory VARTA – źródło (niemal) nieskończonej energii

VARTA Recharge Accu Endless to akumulatorek, który został specjalnie zaprojektowany dla rodzin z dziećmi. Zapewnia nawet do 3500 cykli ładowania, jest wstępnie naładowany do natychmiastowego użycia i charakteryzuje się bardzo niskim wskaźnikiem samorozładowania. Przy ich produkcji zastosowany został nowy stop oraz zoptymalizowany skład chemiczny, co pozwoliło na zwiększenie przestrzeni wewnątrz ogniwa i jego wydajności, a także lepszą optymalizację równowagi komponentów baterii.

Akumulatorki VARTA Recharge Accu Endless dostępne są w najbardziej popularnych rozmiarach i różnych pojemnościach – możesz ich używać do wszystkich urządzeń wymagających zasilania bateryjnego, mając pewność, że energii nigdy Ci nie zabraknie! W dodatku oszczędzasz przez ten okres pokaźną kwotę - na przykład akumulatorek VARTA Recharge Accu Endless AA 1900 mAh można ładować do 2100 razy i dlatego cztery ogniwa są w stanie zastąpić niewiarygodną ilość aż 7600 baterii alkalicznych. A teraz wyobraź sobie, że za każdą baterię płacisz choćby 50 groszy. Policz samodzielnie, ile zaoszczędzasz i zacznij robić to już dzisiaj! Ponadto warto mieć na uwadze również fakt, że Endless przyczynia się do zmniejszenia odpadów - dzięki jednemu opakowaniu akumulatorków Recharge Accu Endless możesz ograniczyć ich wagę o tyle, ile waży dwóch dorosłych mężczyzn!

Inna propozycja firmy VARTA to akumulatorki Recharge Accu Recycled. Te ogniwa, wykonane w 11% z materiałów pochodzących z recyklingu, są wstępnie naładowane, a technologia ich produkcji wymaga mniejszej ilości surowców pierwotnych, a także wody i elektryczności. Cechuje je niski poziom samorozładowania: zachowują aż 70% energii po 12 miesiącach! W trosce o środowisko naturalne, recykling wykorzystywany jest nie tylko do produkcji akumulatorków – samo ich opakowanie zawiera aż 70% materiałów pochodzących z odzysku!

Recharge Accu Power to siostrzana, mocna linia produktów, która łączy w sobie najlepszy stosunek wartości do ceny z orientacją na potrzeby konsumenta. Po naładowaniu, akumulatorek Recharge Accu Power Power nadal zachowuje do 75% swojej początkowej pojemności nawet po 12 miesiącach przechowywania (dla AAA 1000 mAh/AA 2600 mAh do 65%). Wstępnie naładowane akumulatorki są idealne do codziennego użytku i nie wymagają specjalnej ładowarki. Niezależnie od tego, czy korzystasz z urządzeń o niskim poborze energii, takich jak lampy solarne, czy też potrzebujesz zoptymalizowanych pojemności dla telefonów bezprzewodowych, VARTA oferuje specjalnie dostosowane do potrzeb klienta rozwiązanie dla każdego urządzenia zasilanego z baterii.

Dbając o Ziemię, dbasz o swoje finanse!

Dbanie o przyszłość środowiska naturalnego naszej planety nie wymaga od Ciebie dużego wysiłku - wystarczy tylko porzucenie nawyku kupowania baterii alkalicznych, a zastąpienie ich przez akumulatorki VARTA. Będzie można je naładować w dowolnej chwili, a ponieważ można to zrobić tysiące razy, nie musisz kłopotać się z ich recyklingiem czy wyrzucaniem. Dzięki temu możesz spać spokojnie, ciesząc się zawsze działającymi urządzeniami i pozwalając Ziemi odetchnąć od szkodliwych substancji. A bardzo miłym dodatkiem jest świadomość, że każda chwila używania akumulatorków to więcej pieniędzy dla Ciebie!

Dlatego już dziś zapoznaj się z ofertą innowacyjnych akumulatorków VARTA! Kliknij tutaj!