VGA 2011: Amerykański koszmar Alana Wake'a

Zdradzić Wam pewną tajemnicę? Oficjalny tytuł nowej odsłony zmagań Alana Wake’a z ciemnością nosi nazwę Alan Wake’s American Nightmare i pomimo, iż swoimi "gabarytami" nie dorówna oryginałowi, prezentuje się nader interesująco. Tylko nie mówcie nikomu…

Finowie to jednak ludzie dotrzymujący słowa. Obiecali ujawnić nową grę z pisarzem i tak zrobili. Dorzucili nawet debiutancki zwiastun, choć informacją o oficjalnej dacie premiery gry się nie podzielili. Trudno, I kwartał 2012 roku będzie Wam musiał na chwilę obecną wystarczyć.

Alan Wake’s American Nightmare to ekskluzywny tytuł na Xboxa 360 stworzony z myślą o rynku cyfrowej dystrybucji, aczkolwiek autorzy nie wykluczają możliwości przeniesienia jej po jakimś czasie na PC wraz z pierwszą częścią. Fabuła American Nightmare ma częściowo nawiązywać do ostatnich przygód Alana w Bright Falls, jednakże gracze, którzy nie mieli okazji ich poznać mogą spać spokojnie (odwołując się do tytułu gry, to stwierdzenie chyba jest trochę nie na miejscu) - scenariusz to odrębna historia rzucająca głównego bohatera do telewizyjnego show Night Springs, w którym zmierzy się ze swoim mrocznym "ja". Jej ukończenie zajmie Wam zaledwie kilka godzin, ale twórcy przewidzieli modny ostatnio tryb hordy mający na celu nieco wydłużyć zabawę.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: