VGA 2011: Amerykański koszmar Alana Wake'a

Zdradzić Wam pewną tajemnicę? Oficjalny tytuł nowej odsłony zmagań Alana Wake’a z ciemnością nosi nazwę Alan Wake’s American Nightmare i pomimo, iż swoimi "gabarytami" nie dorówna oryginałowi, prezentuje się nader interesująco. Tylko nie mówcie nikomu…

Finowie to jednak ludzie dotrzymujący słowa. Obiecali ujawnić nową grę z pisarzem i tak zrobili. Dorzucili nawet debiutancki zwiastun, choć informacją o oficjalnej dacie premiery gry się nie podzielili. Trudno, I kwartał 2012 roku będzie Wam musiał na chwilę obecną wystarczyć.

Alan Wake’s American Nightmare to ekskluzywny tytuł na Xboxa 360 stworzony z myślą o rynku cyfrowej dystrybucji, aczkolwiek autorzy nie wykluczają możliwości przeniesienia jej po jakimś czasie na PC wraz z pierwszą częścią. Fabuła American Nightmare ma częściowo nawiązywać do ostatnich przygód Alana w Bright Falls, jednakże gracze, którzy nie mieli okazji ich poznać mogą spać spokojnie (odwołując się do tytułu gry, to stwierdzenie chyba jest trochę nie na miejscu) - scenariusz to odrębna historia rzucająca głównego bohatera do telewizyjnego show Night Springs, w którym zmierzy się ze swoim mrocznym "ja". Jej ukończenie zajmie Wam zaledwie kilka godzin, ale twórcy przewidzieli modny ostatnio tryb hordy mający na celu nieco wydłużyć zabawę.