VGA 2011: Fortnite - buduj i broń! Nowość od Epic Games

Video Game Awards 2011 zaskoczyło również niespodziewanymi nowościami. Jedną z nich jest właśnie Fortnite. Gra, o której póki co mało wiemy, ale to zapewne szybko się zmieni.

Dogłębna analiza zapowiedzi zamieszczonej poniżej pozwala na zwrócenie uwagi na kilka bazowych elementów tej gry. Mamy tu: eksplozje, szczupłe nieco karykaturalne postaci, zbieranie surowców do budowy i... zombie. Skoro wychodzi spod ręki Cliffa Bleszyńskiego i Epic Games i są w niej żywe trupy, to na pewno będzie to murowany hit. Może nieco ironizuję, ale cóż innego mi pozostaje, skoro praktycznie rzecz biorąc nie wiemy nic o tej produkcji, a Cliff jedyne co zdradził to to, że będziemy mogli "budować, strzelać i walczyć o przetrwanie". Wszystko oprawione nieco przekoloryzowaną grafiką, więc aż trudno sobie wyobrazić taki misz-masz w praniu. Chociaż z drugiej strony, mniej więcej właśnie to zapewniło sukces Team Fortress 2.

Dobra, komediowa gra o zombie ze strategicznym konstruowaniem w roli głównej? Hmm... Czekamy na więcej informacji Panie Bleszyński!