VGA 2011 - The Last of Us

Rok 2011 dla branży gier wideo możemy oficjalnie uznać za zamknięty. Ceremonia Video Game Awards dobiegła końca - nagrody zostały rozdane, confetti rozsypane, a butelki szampana rozlane. Jednakże VGA to nie tylko podsumowanie całorocznych wyników pracy deweloperów, ale także świetna okazja do przygotowania graczy na nadchodzące gry. A musicie wiedzieć, że jest na co czekać.

Zacznijmy najpierw od ekskluzywnej produkcji na PlayStation 3 pt. The Last of Us (teaser mogliście obejrzeć na naszym portalu na początku bieżącego miesiąca. Wiele osób zastanawiało się wówczas nad gatunkiem tejże gry, stawiając na post-apokaliptyczny klimat lub modną w dzisiejszych czasach rzeźnię z zombiakami na pierwszym planie. Okazuje się, iż mieli rację w obu przypadkach, gdyż głównym założeniem jej twórców jest "dostarczenie graczom elementów akcji i przetrwania w świecie zdziesiątkowanym przez infekcję". A skoro już o twórcach mowa, to na pewno zainteresuje Was fakt, że The Last of Us jest nowym dziełem autorów serii Uncharted. Tak, Naughty Dog, a raczej ich drugie studio skrywane dotychczas w tajemnicy (działające już od około czterech lat), dostarczy nam zupełnie nowe IP na PlayStation 3.

Wszystkich fanów Ellen Page muszę niestety zmartwić. Pomimo jej uderzającego podobieństwa do protagonistki rzeczonej produkcji, aktorka nie ma z grą nic wspólnego. Ellie jako bohaterka The Last of Us przemówi głosem Ashley Johnson (Teen Titans, Ben 10 Alien Force), a w postać Joela (również obecnego na powyżej umieszczonym zwiastunie) wcieli się Troy Baker.

Oprócz kolejnych materiałów, wyczekujemy informacji od Niegrzecznych Psiaków odnośnie wstępnej daty wydania ich najnowszej gry.