VIA coraz bardziej bezprzewodowa

VIA Technologies, producent znany głównie z produkcji chipsetów do płyt głównych, przejął szwedzką firmę Freehand DSP AB, zajmującą się architekturą procesorów DSP (cyfrowe przetwarzanie sygnału).

Produkty Freehand przeznaczone są do zastosowań komunikacyjnych. Producent koncentruje się na rozwoju specjalistycznych rdzeni DSP, które mogą być programowane pod kątem określonych zastosowań. Rdzenie te posiadają unikalna architekturę DSP, opartą na małym i wydajnym jądrze DSP z dołączonymi sprzętowymi akceleratorami, które wymagają niskiego poziomu zasilania.

"Siła Freehand w DSP podkreśla długofalowe cele VIA na rynku bezprzewodowych rozwiązań, gdzie możliwość programowania rdzeni dla różnych zastosowań jest istotnym argumentem w przyjęciu technologii DSP do planów rozwoju bezprzewodowych produktów” skomentował Wenchi Chen, prezes i CEO VIA Technologies. “Dodatkowo, mały rdzeń o niskim zapotrzebowaniu na energię, wydłuża żywotność baterii i zwiększa przenośność urządzeń, czyli idealnie pasuje do naszej wizji Total Connectivity”.