VIA ujawnia specyfikację notebooka Samsung NC20

VIA poinformowała, że notebook Samsung NC20 zostanie zbudowany w oparciu o procesor VIA Nano. Zaprezentowała ponadto dokładną specyfikację nowego urządzenia.

Plotki na temat nowego notebooka firmy Samsung, wyposażonego w procesor VIA Nano, krążyły w Sieci od wielu miesięcy. W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że produkt ten może zostać wprowadzony na rynek już w lutym 2009 roku. Wspominaliśmy także, że pierwszym krajem do którego trafi to urządzenie będzie Wielka Brytania. Dzisiaj VIA oficjalnie potwierdziła, że Samsung NC20 będzie zbudowany w oparciu o procesor VIA Nano, a ponadto zaprezentowała dokładną specyfikację tego komputera.

VIA ujawnia specyfikację notebooka Samsung NC20

Samsung NC 20 z procesorem VIA Nano

Nowy notebook Samsunga zaoferuje użytkownikom procesor VIA Nano ULV U2250 taktowany zegarem o częstotliwości 1,3 GHz. Będzie on współpracował z chipsetem VIA VX800 oraz z 1 GB pamięci RAM DDR2. Obraz generowany przez układ VIA Chrome 9, obsługujący bibliotekę DirectX 9, zostanie zaprezentowany przez podświetlany diodami LED ekran LCD o przekątnej 12,1 cala i rozdzielczości 1280x800.

Komputer będzie ponadto wyposażony w dysk twardy o pojemności 160 GB (lub opcjonalnie w dysk SSD) i kamerę internetową o rozdzielczości 1,3 megapiksela. Komunikację ze światem zewnętrznym zapewnią moduły sieci przewodowej, bezprzewodowej (802.11 b/g) i Bluetooth 2.0+EDR. Dostępne będą ponadto 3 porty USB 2.0 oraz czytnik kart pamięci. Sześciokomorowy akumulator zapewni ciągłą pracę przez około 6,5 godziny. Całość będzie funkcjonowała pod kontrolą systemu Windows XP Home.

Urządzenie o wymiarach 292,4 x 217 x 30,7 mm waży 1,52 kg. Będzie oferowane w białej obudowie. VIA nie ujawniła daty premiery ani ceny urządzenia.

Zobacz też: Ranking produktów PC World.pl - notebooki.