VLC 1.0 do smartfonów z Androidem trzeba pobrać ponownie z Google Play

Odtwarzacz od VideoLAN na urządzenia z systemem Android doczekał się pierwszej stabilnej wersji oznaczonej numerem 1.0 pod koniec zeszłego roku. Teraz w Google Play pojawiła się jednak zupełnie nowa aplikacja VLC Player dostępna do pobrania jako osobna pozycja.

VLC Player to popularny odtwarzacz na komputerach stacjonarnych z systemami Windows, Mac OS X oraz Linux. Jego opracowaniem zajmuje się VideoLAN, które wydało też wersje mobilne swojej aplikacji. Jedną z nich jest VLC do systemu Android. Przez kilka lat odtwarzacz był dostępny w sklepie Google Play jako wersja beta, by wreszcie w grudniu zeszłego roku doczekać się wersji oznaczonej numerem 1.0.

Odtwarzacz mimo oznaczenia numerem 1.0 nadal wyświetla się teraz w sklepie Google Play jako wersja beta. Twórcy najwyraźniej mogą mieć w planach udostępnianie kolejnych testowych wersji aplikacji VLC do Androida. Dla użytkowników, którzy wolą korzystać ze sprawdzonych rozwiązań i nie chcą testować nowych i niekoniecznie działających poprawnie funkcji udostępniona została osobna aplikacja.

VLC Player 1.0 trafił do sklepu Google Play jako zupełnie nowa aplikacja

VLC Player 1.0 trafił do sklepu Google Play jako zupełnie nowa aplikacja

Stabilny VLC Player do Androida zawitał wczoraj w nocy do sklepu Google Play, skąd mogą go pobrać wszyscy chętni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować obok odtwarzacza od VideoLAN w wersji beta wydanie stabilne. W przypadku wersji rozwojowej trzeba jednak liczyć się z tym, że kolejne wydania mogą działać znacznie mniej stabilnie, niż aplikacja dzisiaj oznaczona jako beta.