VLC Player 1.0 do smartfonów i tabletów z Androidem już dostępny

VLC Player to jeden z lepszych multiplatformowych odtwarzaczy audio i wideo dostępny na komputerach stacjonarnych z systemami Windows, OS X i Linux. Aplikacja od VideoLAN doczekała się też edycji na urządzenia mobilne. Wersja do Androida właśnie otrzymała ważną aktualizację.

Opracowana przez VideoLAN aplikacja VLC Player do Androida została udostępniony w sklepie Google Play już dwa lata temu. Wtedy na urządzenia mobilne trafiła wersja beta popularnego na komputerach stacjonarnych oprogramowania do odtwarzania muzyki i filmów, a na pierwsze stabilne wydanie użytkownicy musieli czekać aż do teraz. Dzisiaj udostępniony został wreszcie VLC Player 1.0 napisany z myślą o użytkownikach smartfonów i tabletów z systemem Android.

Nie pojawiły się w nim jednak żadne nowe funkcje. VideoLAN poświęciło na poprawianie błędów i wzbogacanie swojej aplikacji w kolejne moduły, takie jak np. obsługa napisów i odtwarzanie wideo z sieci, ostatnie dwa lata. Teraz wprowadzono jedynie poprawki poprawiające zgodność z Androidem 5.0 Lollipop i poprawiono wsparcie dla smartfonów i tabletów z procesorami ARMv8.

VLC Player 1.0 do smartfonów i tabletów z Androidem już dostępny

Stabilną wersję VLC Player do systemu Android mogą pobrać już wszyscy chętni. Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play. Odtwarzacz wideo i audio udostępniony został bezpłatnie i nie zawiera żadnych ukrytych mikropłatności. Wszystkie funkcje dostępne są za darmo. Wydanie VLC Player w wersji 1.0 nie oznacza też zakończenia prac nad odtwarzaczem i można spodziewać się dalszych prac nad nim w przyszłości.