VLC Player dla Windows 8.1 w wersjia beta wreszcie udostępniony

Rozwijająca aplikację VLC Player firma VideoLan udostępniła wreszcie wersję odtwarzacza napisaną z myślą o interfejsie Modern UI obecnym w systemie Windows 8.1. Niestety aplikacja trafiła do sklepu Windows Store jako beta i nie wszystkie funkcje działają prawidłowo.

VLC Player to jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy wideo dla systemu Windows. Program udostępniany jest bezpłatnie, a jego twórcy z początku nie mieli planów przypisania aplikacji w wersji Modern UI. Deweloperzy za namową społeczności zgromadzonej wokół odtwarzacza podjęli jednak decyzję o stworzeniu takiej wersji, a potrzebne środki zebrali poprzez crowdfunding.

Rozwój aplikacji trwał od końca 2012 roku i dopiero teraz pierwsza wersja odtwarzacza VLC dla Windows 8.1 trafiła do sklepu Windows Store. Osoby, które wsparły deweloperów finansowo mogą być jednak rozczarowane. Aplikacja to jak na razie wersja beta bez wsparcia akceleracji sprzętowej, w której nie działają jeszcze zewnętrzne napisy. Mogą też wystąpić problemy z odtwarzaniem dźwięku, a sama aplikacja działa znacznie wolniej, niż edycja przeznaczona do wykorzystania na pulpicie.

Zobacz również:

  • Jak odtworzyć filmy z iPhone'a w Windows 10/Windows 11 - instalacja kodeku HEVC [PORADNIK]
VLC Player dla Windows 8.1 w wersjia beta wreszcie udostępniony

Aplikację VLC Player dla systemów Windows 8 i Windows 8.1 można pobrać ze sklepu Windows Store. Twórcy aplikacji zdecydowali się na wsparcie poprzedniej wersji systemu Microsoftu, ponieważ wiele osób jeszcze nie zdecydowało się na przesiadkę. Niestety z aplikacji nie mogą skorzystać jeszcze użytkownicy systemu Windows w wersji RT przeznaczonej dla tabletów z procesorami ARM, ponieważ pierwsza beta przeznaczona jest wyłącznie dla procesorów x86 i x64 produkcji Intela.

źródło: microsoft-news.com