VLC Player dla systemu iOS doczekał się aktualizacji do wersji 2.1

Popularny odtwarzacz VLC Player znany z komputerów stacjonarnych trafił niedawno na platformę iOS. Aplikacja jest stale rozwijana, o czym świadczy wydanie w App Store kolejnej wersji tej aplikacji przeznaczonej dla iPhone’ów i iPadów oznaczonej numerem 2.1.

VLC Player w wersji 2.1 na iOS to sporo zmian. Jest lepiej zoptymalizowany pod kątem nowego systemu operacyjnego Apple dla urządzeń mobilnych, iOS7. Z nowości wymienić można chociażby możliwość odtwarzania wyłącznie ścieżki audio z pliku, jeśli nie interesuje nas materiał wideo. Bardzo istotne jest też wsparcie dla specjalnych znaków pochodzących z alfabetów krajów wschodnich, z którym do tej pory program sobie nie radził dość dobrze.

VLC Player dla systemu iOS doczekał się aktualizacji do wersji 2.1

vlc-ios

Z innych nowości warto wymienić możliwość odtwarzania strumieniowego materiałów z sieci poprzez protokoły UPnP oraz FTP. Aby odtwarzać materiały zgromadzone lokalnie trzeba je wyeksportować na urządzenie do aplikacji poprzez iTunes. Aplikację VLC Player można znaleźć w sklepie App Store za pomocą przeglądarki internetowej, programu iTunes lub bezpośrednio z poziomu urządzenia mobilnego po wpisaniu nazwy do wyszukiwarki. Dobrą informacją jest też to, że VLC Player na iOS jest darmowy.

Odtwarzacz VLC Player jest dobrze znany użytkownikom systemów Windows, OS X oraz Linux, ale stosunkowo późno pojawiły się jego wersje mobilne. W przypadku iOS VLC Player ponownie trafił do sklepu z aplikacjami App Store, po jego wcześniejszym usunięciu dwa lata temu, w lipcu tego roku. Teraz pojawiła się nowa wersja tego odtwarzacza, która przynosi kolejne nowości i udogodnienia.

Zobacz również:

  • Jak odtworzyć filmy z iPhone'a w Windows 10/Windows 11 - instalacja kodeku HEVC [PORADNIK]