VLC Player do iOS może wrócić do App Store jeszcze dziś

Po kilku miesiącach nieobecności do App Store ma powrócić odtwarzacz VLC Player. Aplikacja została usunięta ze sklepu z aplikacjami do iPhone'ów i iPadów we wrześniu, ale teraz jej twórcy zapowiedzieli, że w najbliższych dniach program będzie ponownie dostępny na smartfony i tablety z systemem iOS.

VLC Player to jeden z najpopularniejszych multiplatformowych odtwarzaczy wideo. Dostępny jest na komputery z systemami Windows, Linux i Mac OS X. Oprócz tego mogą skorzystać z niego użytkownicy urządzeń mobilnych, takich jak smarfony i tablety. Niedawno wersja do Androida doczekała się pierwszej stabilnej wersji. Niestety, posiadacze urządzeń z systemem iOS przez ostatnie kilka miesięcy musieli obchodzić się smakiem.

Odtwarzacz VLC Player do iPhone'a i iPada udostępniony został już kilka lat temu, ale od dnia premiery już kilkukrotnie znikał z App Store. Zawsze jednak powracał do sklepu z aplikacjami do systemu mobilnego iOS po krótszej lub dłuższej nieobecności. Tak samo ma być też tym razem. Twórcy odtwarzacza VLC Player zapowiedzieli, że wersja do iOS została już przesłana do Apple i już niedługo powinna być dostępna do pobrania.

Zobacz również:

  • Jak odtworzyć filmy z iPhone'a w Windows 10/Windows 11 - instalacja kodeku HEVC [PORADNIK]
VLC Player do iOS może wrócić do App Store jeszcze dziś

We wrześniu tego roku twórcy VLC Player sami usunęli odtwarzacz z App Store, ale nie podali powodów swojej decyzji. Osoby, które pobrały wcześniej odtwarzacz mogły zainstalować go przez iTunes, ale nowi użytkownicy musieli szukać alternatywnych rozwiązań. Teraz jednak VLC powróci na iPhone'y i iPady.

Nowa wersja aplikacji została już przygotowana i pozostaje tylko czekać, aż VLC będzie dostępny do pobrania w App Store. Nie wiadomo jeszcze, czy i jak nowy VLC Player będzie różnił się od wersji usuniętej we wrześniu. Tego dowiemy się najprawdopodobniej dopiero po nowym roku.

źródło: softpedia.com