VLC Player dostanie wsparcie dla Google Chromecast

VLC Player jest jednym z najpopularniejszych multiplatformowych odtwarzaczy multimedialnych. Jego użytkownicy otrzymają niedługo nową funkcję. Jest nią możliwość przesyłania materiałów wideo bezpośrednio na ekrany telewizorów za pomocą akcesorium o nazwie Google Chromecast.

Odtwarzacz VLC Player jest popularnym programem służącym do odtwarzania materiałów wideo i audio. Wyposażony został w zestaw kodeków pozwalający na odpalenie w nim niemal każdego formatu pliku. Co więcej, dostępny jest bezpłatnie jako aplikacja na praktycznie wszystkie systemy stacjonarne i mobilne.

Niedługo do długiej listy funkcji dołączy też wsparcia dla Google Chromecast. To akcesorium przygotowane przez giganta z Mountain View, które jest wpinane w port HDMI w telewizorze. Pozwala ono na odbieranie sygnału z kompatybilnych urządzeń, w tym smartfonów i tabletów z odpowiednim oprogramowaniem oraz komputerów z przeglądarką Chrome.

W podstawowym wydaniu Chromecast współpracuje tylko z kilkoma wybranymi usługami online. Inne urządzenia pełnią funkcję pilota, a akcesorium Google łączy się przez moduł Wi-Fi z odpowiednim serwerem i przesyła na telewizor wybrane materiały, jak np. wideo z YouTube’a lub niedostępnych u nas Google Play Movies & TV i Netfliksa.

VLC Player dostanie wsparcie dla Google Chromecast

Google Chromecast nie wspiera jednak natywnie przesyłania materiałów prosto z urządzenia. Ten problem chce wyeliminować ekipa Video LAN stojąca za odtwarzaczem VLC. W pierwszej kolejności obsługa Chromecast ma został wprowadzona do odtwarzacza w wersji iOS, a w następnej koleności wsparcie dostaną stacjonarne edycje VLC oraz wersja na Androida.

Chromecast nie jest jeszcze oficjalnie dostępny w Polsce, ale chętni mogą sprowadzić to akcesorium do kraju na własną rękę.

źródło: gigaom.com