VLC Player na Windows 8.1 z nowym interfejsem Modern UI. Zobacz screeny

VLC Player to jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy multimedialnych na urządzenia z systemem Windows. Jego twórcy nieco zbyt późno stworzyli wersję na platformy mobilne iOS oraz Android, gdzie nigdy . Na kafelkowe wydanie na system Windows 8, a teraz już Windows 8.1, też przyszło nam nieco poczekać.

Chociaż kampania crowdfundingowa w serwisie Kickstartera finansująca projekt kafelkowej edycji VLC Playera na system Windows 8 skończyła się już ponad rok temu, to nadal nie widać zbyt wielu efektów. Twórcy odtwarzacza zarzekają się, że program został już ukończony i wysłany do weryfikacji sklepu Windows Store, ale niestety na przeszkodzie miał stanąć nieoczekiwany krytyczny błąd związany z odtwarzaniem audio i aplikacja nie trafiła do użytkowników.

Problem z umieszczeniem aplikacji VLC Player w stylistyce Modern UI w sklepie z aplikacjami dla komputerów i tabletów z systemem Windows 8.1 zakomunikował serwisowi Neowin Jean-Baptiste Kempf, czyli szef VideoLAN odpowiedzialnego za rozwój wszystkich wydań VLC. Nie podał on jednak finalnego terminu, kiedy aplikacja będzie możliwa do pobrania.

Zamiast tego Kempf wysłał do serwisu Neowin świeże zrzuty ekranu, które dokumentują istnienie VLC Playera na Windows 8.1. Interfejs wygląda na spójny z resztą aplikacji typu Modern UI, a na zrzutach widać biblioteki audio oraz wideo. Trzeba jednak pamiętać, że interfejs do ostatniej chwili przechodzi przemiany, a finalna wersja może wyglądać nieco inaczej.

Kiedy VLC dla Windows 8.1 ujrzy światło dzienne nadal nie wiadomo, ale w przyszłym tygodniu aplikacja ma trafić do ponownej weryfikacji w Windows Store - oczywiście pod warunkiem, że VideoLAN upora się z rozwiązaniem problemów.