VLC Player wrócił wreszcie do App Store, ale nie wszyscy mogą pobrać odtwarzacz

VLC Player wrócił wreszcie do sklepu App Store. Na razie jednak odtwarzacza wideo do iPhone'a i iPada nie mogą pobrać wszyscy chętni. Dostępny jest wyłącznie dla osób które wcześniej korzystały z poprzedniej wersji. Wszystko wskazuje jednak na to, że aplikacja trafi w końcu do szerszego grona odbiorców. Użytkownicy mogą być jednak wtedy nieco rozczarowani.

Wbrew pozorom na urządzenia mobilne Apple nie ma zbyt wielu dobrych odtwarzaczy wideo, które radzą sobie z plikami w formatach takich jak AVI i MKV oraz obsługą napisów. VLC Player od VideoLAN w wersji do systemu iOS radził sobie z tym zadaniem całkiem nieźle. Niestety, aplikacja w wersji 2.4.0 została we wrześniu minionego roku bez żadnych wyjaśnień ze strony dewelopera usunięta ze sklepu App Store.

VLC Player wrócił wreszcie do App Store, ale nie wszyscy mogą pobrać odtwarzacz

VLC powrócił do sklepu App Store po długiej nieobecności

Twórcy VLC Player do iPhone'a i iPada mieli udostępnić jego nową wersję na początku 2015 roku, ale tak się nie stało. Teraz, w półtora miesiąca później, pierwsi użytkownicy mogą skorzystać z nowej wersji oznaczonej numerem 2.4.1. Aplikacja na pierwszy rzut oka nie doczekała się zbyt wielu zmian oprócz dostosowania interfejsu do rozdzielczości iPhone'a 6. Okazuje się jednak, że nowa aplikacja nie obsługuje niektórych kodeków dźwiękowych.

Zobacz również:

  • Jak odtworzyć filmy z iPhone'a w Windows 10/Windows 11 - instalacja kodeku HEVC [PORADNIK]

Jak na razie VLC Player 2.4.1 do iOS udostępniony został wyłącznie osobom, które pobrały ją ze sklepu App Store przed usunięciem wersji 2.4.0 we wrześniu zeszłego roku. Można ją pobrać z listy zakupów. Nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy odtwarzacz od VideoLAN wróci do sklepu i będzie dostępny dla nowych użytkowników. Użytkownikom telefonów i tabletów pozostaje uzbroić się w cierpliwość.