VLC dla Androida już dostępny. Na razie w wersji beta

VLC Player jest jednym z najpopularniejszych odtwarzaczy filmów na komputerach PC. Długo czekaliśmy na jego wersję na urządzenia przenośne oparte o system Android. Sprawdzamy, czy aplikacja spełnia pokładane w niej oczekiwania.


Filmy na Androidzie

Odtwarzanie filmów na Androidzie wymaga posiadania osobnej aplikacji. Wbudowane playery dobrze radzą sobie z materiałem rejestrowanym aparatem w urządzeniu, ale odtwarzanie na tablecie lub smartfonie materiałów w rozdzielczości HD z polskimi napisami bywa problematyczne. Do tej pory korzystaliśmy z wielu różnych programów o nazwach Rock Player, Dice Player, Mobo Player, MX Player lub BS Player. W zależności od urządzenia jedne działają lepiej, inne nie chcą uruchomić filmu. Nowy VLC dostępny jest w wersji beta. Na łamach serwisu PC World przejrzeliśmy wszystkie funkcje programu i sprawdziliśmy, jak radzi sobie z wymagającym materiałem. Zapraszamy do zapoznania się z naszą oceną aplikacji.

Zobacz także: Rublon. Loguj się bez wpisywania hasła

Zobacz także: Firefox dla Android. Nowa aktualizacja

Zobacz także: Android po Google I/O. Nowy tablet

VLC w Google Play

Jeśli nie zraża Was fakt, że odtwarzacz VLC jest dostępny dopiero w nie pełni działającej wersji beta, możecie ściągnąć go bezpłatnie ze sklepu z aplikacjami Google Play. Na razie aplikacja obsługuje wyłącznie smartfony i tablety oparte na architekturze ARM7, ale wersje przygotowane z myślą o starszych i mniej zaawansowanych urządzeniach pojawią się w późniejszym terminie. Z pewnością będziemy śledzić rozwój tego programu, który jest naszym podstawowym wyborem na komputerach PC.