VLC media player dla Androida

Popularny odtwarzacz multimedialny VLC ma niedługo pojawić się w wersji dla systemu operacyjnego Google Android. Program ułatwi oglądanie filmów w różnych formatach. Prace nad nim przyśpieszyło wprowadzenie przez Google aktualizacji narzędzia dla programistów.

VLC media player ma być dostępny na urządzenia działające w systemie Android już w przeciągu kilku tygodni. Do tej pory deweloperzy VLC mieli problemy z przystosowaniem bibliotek multimedialnych aplikacji do nowego systemu operacyjnego. Obecnie jednak, programiści przy użyciu zaktualizowanego narzędzia deweloperskiego systemu Google (NDK) zaprogramowali już dwa podstawowe moduły - audio i video.

Większość bibliotek multimedialnych udało się zaadaptować dla wersji na Android OS, ale problemem są różnice w funkcjonowaniu oprogramowania na różnych urządzenia z tym systemem. Twórcy VLC muszą poświęcić jeszcze nieco czasu na upewnienie się, że ich program będzie działał u każdego użytkownika.

Wcześniej player ukazał się w wersji na iOS. Mogą z niego korzystać użytkownicy iPada i iPhone'a. Program pozwala im na oglądanie filmów w formatach nieobsługiwanych przez ten system. Niedługo również posiadacze urządzeń z Android OS nie będą musieli konwertować takich plików w celu ich odtworzenia.

VLC jest popularnym odtwarzaczem dostępnym w różnych systemach operacyjnych. Ceniony jest za niewielkie rozmiary i obsługę większość formatów multimedialnych.