VLC na Windows 8.1 nadchodzi. Ma pojawić się już w poniedziałek

VLC Player od VideoLan jest jednym z najpopularniejszych odtwarzaczy wideo dla systemu Windows. Wszystko wskazuje na to, że wreszcie do sklepu z aplikacjami Windows Store trafi jego kafelkowe wydanie. Aplikację będą mogli zainstalować posiadacze komputerów i tabletów z systemem Windows 8.1 i Windows 8.1 RT.

Od czasu premiery pierwszego kafelkowego wydania systemu Microsoftu o nazwie Windows 8 upłynęło już blisko półtora roku. Sklep z aplikacjami nadal cierpi na braki popularnych aplikacji. Nie ma w nim nadal przystosowanych do interfejsu Modern UI wersji aplikacji znanych użytkownikom klasycznego pulpitu. Jednym z brakujących programów jest popularny odtwarzacz VLC Player rozwijany przez VideoLan.

O powstaniu odtwarzacza VLC Player na Windows 8.1 w wersji kafelkowej mówi się już 2012 roku, kiedy to ukończona została zbiórka środków na ten cel w serwisie Kickstarter. O tym, że VideoLan jest już praktycznie gotowe do udostępnienia aplikacji pisaliśmy zresztą na łamach PC Worlda już w styczniu. Niestety, zespół deweloperów rozwijających aplikację wykrył krytyczny błąd, a program nie przeszedł pomyślnie weryfikacji w sklepie Windows Store.

VLC na Windows 8.1 nadchodzi. Ma pojawić się już w poniedziałek

VLC Player na Windows 8.1 wrócił na warsztat programistów. Wygląda jednak na to, że po niecałych dwóch miesiącach prace nad aktualizacją są na ukończeniu. Oficjalny profil VideoLan odpowiedział na Twitterze na pytanie jednego z użytkowników dotyczące premiery: ma ona odbyć się już w nadchodzący poniedziałek. Niestety, zapowiada się na to, że pierwsza wersja odtwarzacza VLC dla Modern UI będzie pozbawiona kilku kluczowych funkcji, wśród których może znaleźć się nawet wsparcie dla napisów.

źródło: @videolan