VLC na iOS. Nowa wersja odtwarzacza na iPhone'y i iPady z obsługą folderów

Do sklepu z aplikacjami App Store zawitała nowa wersja popularnego, multiplatformowego odtwarzacza VLC rozwijanego przez VideoLAN. Posiadacze iPhone’ów i iPadów otrzymali tym samym wsparcie folderów, nowych formatów plików z multimediami oraz kilka innych usprawnień.

Ostatnia wersja bezpłatnego odtwarzacza VLC oznaczona numerem 2.3.0 trafiła do sklepu z aplikacjami App Store. Wśród najważniejszych nowości w tym wydaniu należy wymienić wsparcie dla folderów w głównym menu odtwarzacza oraz dodanie obsługi kolejnych formatów multimediów: m4b, caf, oma, w64 oraz mxg video.

Oprócz tego nowy VLC 2.3.0 na system iOS wspiera od teraz zahasłowane odtwarzanie strumieniowe przez protokół HTTP, a wsparcie UPnP zostało udoskonalone. Można też nareszcie zablokować obsługę odtwarzacza za pomocą gestów, a towarzyszące filmom napisy doczekały się możliwości ich pogrubienia.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [25.10.2021]
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 28.10.2021]
VLC na iOS. Nowa wersja odtwarzacza na iPhone'y i iPady z obsługą folderów

VLC na iOS nie jest nowym programem, ale na długi czas został wycofany z App Store. Powrócił do sklepu z aplikacjami na iPhone’y i iPady na dobre dopiero kilka miesięcy temu, ale teraz twórcy z VideoLAN wzięli się na poważnie za jego rozwój i dodawane są kolejne funkcje. Aplikacja cieszy się popularnością, ponieważ w przeciwieństwie do większości innych odtwarzaczy na smartfony i tablety Apple dostępna jest bezpłatnie.

Nową wersję VLC na iOS od VideoLAN przeznaczoną dla iPhone’a i iPada można pobrać z App Store. Użytkownicy poprzedniej wersji odtwarzacza mogą go zaktualizować bezpośrednio z aplikacji sklepu na swoich urządzeniach.