VMAX16: tania alternatywa dla Nintendo Wii?

Do polskich sklepów trafiła nowa konsola zaprojektowana we współpracy z firmą Speed-Link. Produkt oznaczony symbolem VMAX16 jest dostarczany z kontrolerami wyposażonymi w czujniki ruchu i zestawem gier sportowych. W połączeniu z białym kolorem obudowy budzi to nieodzowne skojarzenia z Nintendo Wii.

VMAX16 to prosta w użyciu konsola podłączana do telewizora za pomocą dostarczanego w zestawie przewodu AV. Zapewnia możliwość korzystania z sześciu kontrolerów imitujących sportowe akcesoria, takie jak rakieta tenisowa, kij golfowy, paletki do tenisa stołowego czy kij do krykieta. Są one wyposażone w czujniki ruchu stanowiące podstawę sterowania w siedmiu interaktywnych grach sportowych. Gracze mogą spróbować swych sił w takich dyscyplinach jak baseball, golf, tenis, tenis stołowy, piłka nożna, kręgle i boks. W zestawie znajduje się również bezprzewodowy gamepad z wbudowanymi 32 grami zręcznościowymi.

VMAX16 - prosta w użyciu konsola do gier z kontrolerami wyposażonymi w czujniki ruchu

VMAX16 - prosta w użyciu konsola do gier z kontrolerami wyposażonymi w czujniki ruchu

Prezentowaną konsolę łączy z Nintendo Wii głównie kolorystyka obudowy i koncepcja wykorzystywania czujników ruchu do sterowania grami. W praktyce jest to urządzenie o dużo mniejszych możliwościach, uniemożliwiające między innymi łatwy zakup nowych gier. Jest jednak zdecydowanie tańsze, jako że producent wycenił zestaw na 149 zł (Nintendo Wii kosztuje około 900 zł).