VMware przejmuje kolejne firmy. W planach rozszerzenie usług

Firma VMware planuje w najbliższym czasie usprawnić i rozszerzyć ofertę swoich usług. Producent oprogramowania do wirtualizacji kompletuje właśnie potrzebne technologie. W tym celu VMware nabyło dwie firmy - Integrien oraz TriCipher.

Producent środowisk do wirtualizacji poinformował o nowych nabytkach na swojej konferencji VMworld w San Francisco. Firma nie zdradziła kwoty jaką musiała zapłacić, poinformowała za to o planach związanych z przejęciami.

Pierwsza z nabytych firm - Integrien - zajmuje się usprawnianiem procesu wdrażania i obsługi produktów i usług. TriCipher natomiast specjalizuje się w autentykacji i zarządzaniu danymi użytkowników w aplikacjach internetowych.

Technologie i doświadczenie obydwu firm mają pomóc VMware w dopracowaniu usług typu SaaS (Software-as-a-Service), a także w stworzeniu zupełnie nowych. Oprogramowanie analityczne Alive firmy Integrien najprawdopodobniej zostanie włączone do produktów wirtualizacyjnych VMcenter. Dzięki temu firma będzie mogła skorzystać z bardzo dokładnych analiz dotyczących ich usług i aplikacji.

Oprogramowanie od TriCipher natomiast najpewniej będzie użyte w celu udoskonalenia systemu logowania i autentykacji danych w produktach VMware. Zwiększy to możliwości usług firmy (np. poprzez możliwość łączenia prywatynych i firmowych kont), a także bezpieczeństwo zgromadzonych informacji dotyczących użytkowników.