VPS Cloudentic: zasoby skalowane na żądanie

VPS Cloudentic w Kei.pl rozszerza funkcje klasycznych serwerów VPS o możliwość czasowego zwiększania parametrów serwera na żądanie z elastycznym modelem rozliczania oraz ochroną Anty-DDoS. To w zasadzie jedyna taka oferta na polskim rynku hostingowym, dostępna w wariancie root oraz zarządzanym. Linia zarządzana to w pełni skonfigurowane środowisko, codzienny backup wszystkich danych i wsparcie administratorów w trybie 24/h.

Wzmożony ruch na blogu, ani lawinowo rosnącą liczba odwiedzin w sklepie internetowym, nie stanowią już problemu dla usług uruchamianych w ramach serwerów VPS Cloudentic. Dzięki funkcji zwiększania zasobów na żądanie administrator może w dowolnej chwili rozszerzyć moc obliczeniową serwera o dodatkowe rdzenie procesora i pamięć RAM.

Operacja ta wykonywana jest za pomocą intuicyjnych narzędzi dostępnych w panelu zarządzania. Na ekranie prezentowany jest aktualny koszt wynajęcia dodatkowych zasobów, dzięki czemu nigdy nie zostaniemy zaskoczeni nieznanym kosztem. Usługa rozliczana jest godzinowo i nie wymaga przedpłaty. Po okresie wzmożonego ruchu wystarczy zrezygnować z dodatkowych zasobów i powrócić do wybranego planu taryfowego.

W usłudze nie znajdziemy co prawda mechanizmu automatycznego skalowania (autoskaler), ale administrator może zdefiniować harmonogram planowania zasobów, jeśli spodziewa się zwiększonego ruchu na stronie np. w okresie przedświątecznym. Dodatkowe zasoby włączą się i wyłączą o ustalonej dacie i godzinie.

Klaster HA

Serwery VPS Cloudentic uruchamiane są w środowisku wysokiej dostępności (HA). Wszystkie elementy infrastruktury zostały zdublowane, dzięki czemu awaria pojedynczego zasobu, albo okresowo wykonywane prace konserwacyjne, nie prowadzą do niedostępności usługi. Dane użytkowników przechowywane są na wydajnych macierzach, a każdy plik klienta znajduje się na minimum czterech fizycznych nośnikach. Takich rozwiązań związanych z zapewnieniem wymaganego poziomu niezawodności i wydajności, jest oczywiście więcej, na przykład interfejsy 10Gbit zapewniające szybką transmisję danych między wszystkimi elementami infrastruktury Kei.pl.

Root kontra zarządzany

Usługi VPS Cloudentic dostępne są w dwóch wariantach: root do samodzielnej administracji oraz zarządzanym (managed), choć słowo to oznacza tutaj znacznie więcej, niż zwykłe wsparcie obsługi serwera. W wariancie zarządzanym otrzymujemy w pełni skonfigurowane środowisko webowe z dobrze znanym użytkownikom hostingu współdzielonego w Kei.pl panelem WebAs, z ta różnicą, że jest osadzony na zarządzanym serwerze VPS z gwarancją zasobów.

Dla porządku dodajmy, że najlepiej sprzedająca się konfiguracja (4 rdzenie CPU, 8 GB RAM, 100 GB dysku SSD) kosztuje 179 zł w wersji root i 290 zł w opcji zarządzanej miesięcznie. Co zrozumiałe, wariant zarządzany jest nieco droższy, ale w cenie serwera otrzymamy spokój umysłu (administracją serwera zajmą się inżynierowie Kei.pl), cztery adresy IP zamiast jednego, aplikacje Click & Go, codzienny backup danych oraz wsparcie administratorów 24/7.

Wyróżnikiem oferty root są migawki (snapshots), które pozwalają przechwycić stan dysków, po to aby później móc szybko przywrócić maszynę wirtualną do określonego punktu w czasie. To doskonałe narzędzie dla administratorów pozwalające na odtworzenie systemu w przypadku błędnej aktualizacji, problemów związanych ze zmianami w konfiguracji albo przypadkowym skasowaniu plików. Administrator może zaplanować tworzenie i usuwanie migawek w cyklu dziennym, tygodniowym lub miesięcznym. W wariancie root uwagę zwraca również rozbudowany panel klienta z opcją dostępu do konsoli serwera oraz możliwością wykonywania podstawowych funkcji na nim takich jak jego wyłączenie lub ponowne uruchomienie.

Dla kogo serwer?

Blog, sklep internetowy, strona firmowa. Lista zastosowań usługi VPS Cloudentic jest bardzo długa. Ale serwer VPS w Kei.pl to także świetna propozycja dla agencji marketingowych, projektantów stron webowych i firm IT, które chcą świadczyć klientom usługi hostingowe. Wszystko dlatego, że w ramach usługi tworzone są wydzielone kontenery VPS, każdy z w pełni skonfigurowanym środowiskiem systemowym, i zarządzanym z dedykowanego panelu administratora. VPS Cloudentic zapewnia separację środowiska od innych kontenerów, a przy tym pozwala na stworzenie solidnego zaplecza pozycjonerskiego z adresacją IP w różnych podsieciach.

Oferta serwerów VPS wraz ze wsparciem administratorów:

https://www.kei.pl/serwery-vps