VPS klasy biznes

Intensywny wzrost ruchu na stronach internetowych, będący efektem dynamicznego rozwoju polskich firm, przekłada się na większe zapotrzebowanie MŚP na usługi typu VPS, zapewniające istotnie wyższą wydajność i elastyczność serwera, w porównaniu z tradycyjnym hostingiem współdzielonym. Oferta VPS w nazwa.pl, z ultraszybkimi dyskami NVMe i pełnym dostępem root, doskonale wpisuje się w aktualne wymagania małego i średniego biznesu.

Oferta serwerów VPS w nazwa.pl obejmuje trzy warianty usług, skrojonych na miarę potrzeb różnych klientów i ich oczekiwań: od serwerów WWW do prowadzenia firmowej strony, blogu i sklepu internetowego, po środowiska deweloperskie i specjalizowane serwery poczty, kopii zapasowych, DNS, VPN czy gier multiplayer.

Trzy warianty usługi

Najtańszy pakiet NVMe Start, dostępny w cenie 5 złotych miesięcznie, przeznaczony jest dla najprostszych, niewielkich projektów internetowych. Bardziej rozbudowany wariant NVMe Biznes polecany jest właścicielom średniej wielkości witryn oraz serwisów e-commerce, natomiast NVMe Pro to już propozycja dla dużych firm, wymagających wysoce wydajnego serwera.

Niezależnie od wariantu, każdy VPS łączy cechy hostingu współdzielonego i serwera dedykowanego, przy zauważalnie niższej cenie w porównaniu z tym drugim. To idealne rozwiązanie dla osób samodzielnie potrafiących administrować serwerem. Rozsądna cena ma bowiem duże znaczenie dla wielu małych firm, które dopiero próbują zaznaczyć swoją obecność w Internecie. Równie istotny jest brak opłaty instalacyjnej oraz możliwość opłacenia usługi na 3, 6 lub 12 miesięcy. Serwer VPS jest gotowy do użycia już w 15 sekund od dokonania zapłaty.

VPS klasy biznes

Mocne konfiguracje

Serwery VPS z linii NVMe bazują na wydajnych procesorach Intel Xeon E5, ultrawydajnych dyskach NVMe, skonfigurowanych w macierzy RAID 10 oraz podłączeniu do sieci szkieletowej o przepustowości 150 Gbps z ochroną przed atakami typu DDoS. Konfiguracja najpopularniejszego pakietu NVMe Biznes (za 25 zł miesięcznie) obejmuje dwa rdzenie procesora, 4 GB pamięci RAM oraz 50 GB przestrzeni dyskowej. Technologia NVMe gwarantuje nawet 10-krotnie szybszy odczyt i zapis danych, w porównaniu do analogicznej konfiguracji, opartej na nośnikach SSD i zapewnia nawet 100-krotnie lepszą wydajność w porównaniu z klasycznymi nośnikami magnetycznymi.

Do wyboru mamy najpopularniejsze dystrybucje Linuksa: CentOS, Debian, Fedora i Ubuntu. Mocną stroną oferty jest również panel zarządzania usługą, który zapewnia dostęp do najważniejszych funkcji administracyjnych, w tym możliwość ponownego uruchomienia i zatrzymania serwera albo zmianę zainstalowanego w nim systemu operacyjnego. Pełny dostęp root (np. przez protokół SSH) pozwala zaś na pełne zarządzanie konfiguracją serwera, jego użytkownikami oraz uprawnieniami do plików. Istnieje możliwość zamówienia panelu DirectAdmin w promocyjnej cenie 5,00 zł miesięcznie.

VPS klasy biznes

Gwarantowane zasoby

VPS jest rozwiązaniem bezpiecznym i stabilnym z gwarancją zasobów przypisanych do usługi. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu pełnej wirtualizacji KVM, która zapewnia separację procesów użytkownika od aplikacji innych klientów.

VPS ma kilka przewag nad serwerami dedykowanymi. Serwer, na której uruchamiane są instancje wirtualne (VPS) znajduje się pod stałą opieką dostawcy. Dlatego użytkownik nie musi martwić się o komponenty fizycznego serwera ani przeprowadzać czasochłonnych wymiany sprzętu. Wszystkie prace serwisowe i utrzymanie ciągłości działania należą bowiem do usługodawcy. W nazwa.pl za tą kwestię odpowiada doświadczony i przeszkolony personel.

VPS klasy biznes

Serwery uruchamiane są w centrum danych nazwa.pl klasy Tier IV, gwarantującym dostępność usługi (SLA) na poziomie 99,999%. Niskie czasy odpowiedzi serwera (pingi) zapewnia lokalizacja (Warszawa) oraz wysoka przepustowość sieci operatora (150 Gbps) z bezpośrednimi połączeniami do polskich punktów wymiany ruchu PLIX, TPIX, THINX i EPIX oraz dostępem do globalnych sieci we Frankfurcie, Amsterdamie czy Nowym Jorku.

Klienci nazwa.pl mogą korzystać z komplementarnych usług hostingowych takich jak DNS Anycast, która zapewnia niskie czasy odpowiedzi na wysyłane do serwerów zapytania, wykorzystując ich geograficzne rozproszenie. Poprzez wykorzystanie tego rozwiązania, zapytanie o konkretną domenę jest przekierowane do najbliższego geograficznie serwera w zasięgu użytkownika, bazując na jego adresie IP, co zapewnia optymalną szybkość wczytania strony. Rozwiązanie zapewnia również dodatkową ochronę przed atakami typu DDoS. W ramach oferty nazwa.pl dostępne są również zabezpieczenia DNSSEC dla domen oraz możliwość zamówienia certyfikatów SLA. Dostęp do najnowszych technologii internetowych stanowi wyróżnik oferty nazwa.pl na polskim rynku hostingowym.

VPS klasy biznes