VR (wirtualna rzeczywistość) szerzej dostępna na platformie Android

VR (wirtualna rzeczywistość) powinna wkrótce szeroko zagościć na platformie Android dzięki otwarciu dla wszystkich deweloperów platformy Google Daydream VR.


Google Daydream VR

Daydream VR to mobilna platforma firmy Google, która pozwalała będzie użytkownikom na zagłębienie się w wirtualnej rzeczywistości. Dzisiaj amerykańska firma ogłosiła, że otwiera ją dla wszystkich chętnych deweloperów, którzy po spełnieniu odpowiednich wymagań będą mogli umieścić elementy VR w swoich aplikacjach.

Google Daydream VR z punktu widzenia sprzetowego

Od strony sprzętu platforma Daydream VR stawia odpowiednie wymagania. Do tej pory na rynku pojawiły się następujące smartfony wspierające zarówno ją jak i gogle Daydream View: Huawei Mate 9, Asus Zenfone AR, ZTE Axon 7 i Pixel. Wkrótce bo już pod koniec lutego (targi MWC w Barcelonie) powinniśmy być jednak świadkami premiery kolejnych modeli pozwalających na zabawę z platformą Google.

Deweloperzy do dzieła!

Otwarcie Daydream VR to dobra informacja dla użytkowników platformy Android. Dzięki temu jej atrakcyjność powinna znacząco wzrosnąć. Wszystko zależy jednak od deweloperów, którzy, mam nadzieję, chętnie wezmą udział w ekspansji wirtualnej rzeczywistości. Firma Google przygotowała dla nich poradnik, który im w tym pomoże. Do dzieła Panie i Panowie programiści!