VR (wirtualna rzeczywistość) w pierwszym polskim kinie

W Polsce startuje pierwsze kino VR, które pozwoli na przeżywanie filmowych emocji w grupie.


Wirtualna rzeczywistość trafi do kin

VR, czyli wirtualna rzeczywistość, jest znana przede wszystkim graczom, których z pewnością szybko przybędzie, gdy na rynku zagoszczą całkiem porządne i jednocześnie atrakcyjne cenowo gogle. Technologia ta zaczyna jednak także wkraczać już do kin. Również w Polsce.

VR - pierwsze takie kino w Polsce

Pierwsze kino VR w Polsce zostanie uruchomione w grudniu 2016 roku. Będzie się mieściło w warszawskim klubie Disco:vr (ulica Garażowa 4).

Przeżywanie emocji w grupie

Kino w Disco:vr pozwoli na przeżywanie filmowych emocji w grupie dzięki konfiguracji wielu urządzeń odtwarzających na raz ten sam film (dlatego mówimy o kinie a nie o salonie VR). Dbało o to będzie oprogramowanie World of VR i RDS Group pozwalające na organizowanie pokazów nawet dla 200 uczestników.

IMAX VR

Przy tej okazji warto wspomnieć o projekcie IMAX VR (centra wirtualnej rzeczywistości), który zakłada stworzenie w ciągu najbliższych trzech lat 25 produkcji VR. Dzięki tego typu inicjatywom oraz kinom podobnym do Disco:vr pojawia się realna szansa na rozpowszechnienie treści wirtualnej rzeczywistości wśród publiczności na całym świecie.