VVIKOO GeForce 8800GT z potężnym coolerem

Francuska firma VVIKOO to stosunkowo młody gracz na rynku kart graficznych. W jej ofercie właśnie pojawił się najnowszy produkt - wyposażona w wydajny system chłodzenia karta graficzna GeForce 8800GT MAX.

VVIKOO GeForce 8800GT MAX została zbudowana w oparciu o GPU NVIDIA GeForce 8800GT. Przeznaczona jest do współpracy z płytami głównymi dysponującymi magistralą PCI Express 2.0 x16. W odróżnieniu od referencyjnego rozwiązania NVIDII, wyposażona została w 1024 MB pamięci GDDR3 pracującej z taktowaniem 1800 MHz (efektywnie). Komunikuje się ona szyną o szerokości 256 bitów z rdzeniem pracującym z częstotliwością 600 MHz.

VVIKOO GeForce 8800GT z potężnym coolerem

GeForce 8800GT MAX

Na uwagę z pewnością zasługuje aktywny system chłodzenia Zalmana. Składa się on z wiatraka oraz potężnego miedzianego radiatora współpracującego z czterema miedzianymi ciepłowodami. Rozwiązanie jest na tyle wydajne, że w porównaniu do standardowego rozwiązania Nvidii pozwala na obniżenie temperatury karty z 60 do 44 stopni Celsjusza w okresie bezczynności oraz z 89 do 54 stopni podczas pełnego obciążenia. Użytkownik otrzymał do dyspozycji dwa wyjścia Dual-Link DVI oraz wyjście HDTV. W zestawie znajdzie przejściówkę DVI-to-HDMI oraz DVI-to-D-Sub.

Niestety cena urządzenia nie została podana.

Informacja prasowa.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: