Vaio (nie od Sony) powraca na światowy rynek. Z Windows 10

Pierwszy tablet z linii Vaio od czasu sprzedaży jej przez Sony trafi wkrótce poza rynek japoński. Będzie drogi.

Wkrótce na rynek Stanów Zjednoczonych (październik) oraz Brazylii (wrzesień) trafi hybrydowy tablet Vaio Z Canvas. To pierwsze urządzenie sygnowane tą marką, które pojawi się poza rynkiem japońskim od czasu sprzedaży przez Sony całego oddziału odpowiedzialnego za komputery przenośne i prawa do nazwy Vaio firmie Japan Industrial Partners.

Vaio Z Canvas - specyfikacja

Urządzenie na rynku japońskim oferuje do dyspozycji użytkownika:

- 12,3-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1704 pikseli

- czterordzeniowy procesor Intel Core i7- 4770HQ

- 16 GB pamięci RAM

- dysk SSD o pojemności od 256 GB do 1 TB

- aparaty 8 MP i 2 MP

Tablet Vaio Z Canvas

Tablet Vaio Z Canvas

Nad pracą tabletu, który w razie potrzeby szybko możemy przemienić w ultrabook (w zestawie znajduje się klawiatura, którą można podłączyć do urządzenia), czuwać będzie system Windows 10.

Cena: 2199 dolarów.

Vaio - kilka słów przypomnienia

Vaio to ceniona przez wielu użytkowników marka laptopów. Wśród jej wielbicieli znalazł się nawet sam Steve Jobs, który, jak twierdzi były dyrektor generalny Sony, Kunitake Ando, chciał aby Mac OS X był instalowany na sprzęcie Vaio.

Firmie Sony nie udało się utrzymać linii Vaio, którą sprzedała na początku 2014 roku. Jej nowy właściciel pokazał jednak szybko, że nie chodzi mu tylko o zachowanie popularnej nazwy ale również charakterystycznych cech wyglądu urządzeń z rodzin Sony Vaio. Dodatkowo też niestety postanowił wyróżnić się wysokimi cenami...