Vaio prezentuje pierwszy tablet stworzony bez Sony

Jak zapewne pamiętają nasi czytelnicy, Sony zdecydowało się odsprzedać produkcję urządzeń z logo Vaio oraz prawa do nazwy firmie Japan Industrial Partners. W lipcu zaprezentowała ona nowe laptopy, a teraz - pierwszy tablet stworzony bez udziału Sony.

Nazywa się on po prostu "Vaio Prototype" i nie będzie na razie dostępny w sprzedaży. Zaprezentowano go bardziej po to, aby pokazać kierunek, w jakim zmierzać będzie marka w dziedzinie tabletów. Jest to hybryda, do której można podpiąć bezprzewodowo klawiaturę, a wyświetlacz ma z tyłu podpórkę, pozwalającą mu stać podczas działania. Wielkość ekranu to 12,3-cala, a wyświetlany obraz to 2,560x1,704 pikseli (3:2). Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor z rodziny Intel Haswell.

"Vaio Prototype" jest zorientowany na użytkowników biznesowych, którzy oprócz wydajności chcą mieć i dobry design produktu. Muszą mieć też grubszy portfel, ponieważ z zaprezentowanych materiałów wynika, że tablet będzie kosztować co najmniej 1800 dolarów, czyli ponad 5400 złotych. Czyżby Japończycy tworzyli konkurencję dla Microsoft Surface Pro 3?