Valorant - Poznaliśmy oficjalną datę premiery hitu twórców League of Legends

Studio Riot Games podało dzisiaj oficjalną datę premiery swojej przebojowej, drużynowej strzelanki Valorant.

Na początku marca tego roku twórcy League of Legends - studio Riot Games, oficjalnie ujawnili swój nowy projekt, taktyczną strzelankę Valorant. Nieco ponad miesiąc później, dokładnie 7 kwietnia, wystartowała zamknięta beta gry, która okazała się być ogromnym sukcesem. Zainteresowanie tytułem przerosło najśmielsze oczekiwania dewelopera. Testy pomogły zespołowi odpowiedzialnemu za grę zdobyć masę informacji na temat tego, jak ulepszyć i dopracować swoją produkcję.

Dzisiaj, przedstawiciele Riot przekazali nam dwie ważne informacje. Pierwsza jest taka, że beta testy zakończą się już 28 maja i serwery gry zostaną wyłączone. Druga natomiast, że już 2 czerwca powrócimy do rywalizacji w pełnej wersji gry, a dostęp do niej uzyskają wszyscy zainteresowani.

Swojej radości z dzisiejszego ogłoszenia nie kryła producentka wykonawcza Valorant - Anna Donlon.

Naszym celem było jak najszybsze udostępnienie Valorant w jak największej liczbie regionów, dlatego jesteśmy podekscytowani, że nastąpi to już 2 czerwca. - Anna Donlon, Riot Games

Te kilka dni, które dzielą koniec bety od startu pełnej wersji gry, twórcy wykorzystają m.in. na odpowiednie przygotowanie infrastruktury na napływ nowych graczy. Chcąc zachować równe szanse, Riot Games zdecydowało się na zresetowanie kont graczy, którzy brali udział w testach. Oznacza to, że 2 czerwca wszyscy wystartują z tego samego poziomu. Twórcy podkreślają jednak, że "fani, którzy dokonali zakupów w grze podczas bety, mogą liczyć na specjalne rabaty w pełnej wersji".

Valorant jest obecnie dostępnie jedynie na PC, ale zespół odpowiedzialny za grą nie wyklucza, że w przyszłości ich produkcja może pojawić się również na konsolach. Więcej na temat Valorant znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Zobacz również: Riot zachęca hakerów do atakowania Valorant