Valorant - Riot Games ostrzega graczy przed "ostrym resetem" rankingów

Wielkimi krokami zbliża się trzeci sezon w grze Valorant. Przyniesie on kilka zmian. Co kryje się pod określeniem "ostry reset"?

Riot Games uparcie twierdzi, że wraz z nadejściem 3 sezonu Valorant, pojawią się duże zmiany w rozgrywkach rankingowych. Wśród nich ma być tzw. "ostry reset" drabinki online. Co kryje się pod tym pojęciem? Twórcy nie zdradzają jeszcze szczegółów, na temat tego jak ma wyglądać nowy system. Na pewno rangi nie znikną całkowicie, i gracze nie będą musieli zaczynać od zera.

Możemy się jednak przygotować na bardzo poważne zmiany w funkcjonowaniu całego systemu. "EvrMoar", starszy projektant rywalizacji w Riot Games powiedział:

Będziemy mieli bardzo ostry reset, który zmiażdży rangi i wpłynie na MMR

MMR, czyli Match Making Rating, to system, który pozwala określić umiejętności i postępy danego gracza. Jest to gigantyczna drabina rankingowa, która składa się ze wszystkich użytkowników Valorant.

Zobacz również:

  • Valorant kopiuje pomysły z Fortnite? Kontrowersje wokół nowej postaci
  • Pokimane atakuje Twitch Rivals. O co chodzi?

Niedługo, bo 22 czerwca rozpocznie się 3 sezon. Wszystkie szczegóły dotyczące zmian oraz nowości, poznamy dzień wcześniej, podczas transmisji na żywo, organizowanej z tej okazji przez Riot Games.

Zobacz również: Battlefield 2042 - kolejny pokaz gry już dziś, czego się spodziewać?